Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

2018-09-08 ( sobota )
10:00-14:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Narodowe Czytanie to wydarzenie, podczas którego co roku rozsmakowujemy się w najlepszych frazach arcydzieł polskiej literatury. Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej zainauguruje w Bibliotece Raczyńskich Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Fragmenty powieści o pracy nad odbudową suwerennego państwa i ówczesnych nastrojach, dojrzewaniu, niełatwych wyborach i marzeniach przeczytają zaproszeni goście ze świata kultury i polityki oraz chętni poznaniacy.

W tym roku nie zabraknie również niespodzianek dla publiczności. Słynne szklane domy zainspirowały Organizatorów do innego spojrzenia na biblioteczną przestrzeń nowego gmachu, w której odbędzie się pokaz choreografii w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Gościem specjalnym Narodowego Czytania w Bibliotece Raczyńskich będzie odtwórca roli Cezarego Baryki, Mateusz Damięcki, który opowie o pracy nad ekranizacją powieści oraz zaprezentuje fragment prozy Żeromskiego.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

  • 10.00 - Występ tancerzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu w szklanych łącznikach Biblioteki Raczyńskich.
  • 10.15 - Spotkanie z Mateuszem Damięckim.
  • 10.30 - Uroczysta inauguracja Narodowego Czytania 2018. Fragmenty "Przedwiośnia" czytają przedstawiciele polityki, kultury, sztuki i nauki.
  • 12.20 - Występ tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu.
  • 12.30 -Koncert muzyki filmowej.
  • 13.00 - Czytanie powszechne.

Jak zawsze, Biblioteka zachęcamy poznaniaków do włączenia się w Narodowe Czytanie. Zgłaszać swój udział  można  mailowo (zapisy@bracz.edu.pl), przez wiadomość na profilu Biblioteki na Facebooku, lub telefonicznie 61 8858 955. 

Wstęp wolny.

Partnerem Narodowego Czytania w Bibliotece Raczyńskich jest Teatr Muzyczny w Poznaniu.

_
opr.LT

Plakat

Zobacz www.facebook.com/events/319224272159554/