Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Okładka książki.

Poranek literacki ze zwierzętami

2022-07-23 ( sobota )
11:00
Księgarnia "z Bajki", os. Przyjaźni 125C, Poznań

Każde z nich jest dziwne!
Nosorożec czuje się samotny, nikomu niepotrzebny.
Pająk czuj się opuszczony. Jest mu smutno, bo bociany odleciały i stonogi pofrunęły z nimi. Chociaż podróż jest kosztowna, zawsze to lepiej niż ubierać pięćdziesiąt par butów na zimę.
Zając tęskni za stryjem, jest trochę staroświecki, nie ma nawet telefonu komórkowego, aby do niego zadzwonić. Myszka czuje się beznadziejnie szara...

Każdemu mieszkańcowi lasu, czegoś brakuje. Każdy czuje się gorszy. Do czasu, aż pojawia się ktoś z sąsiedztwa, kto uświadamia mu jego bogactwo.
Jego wyjątkowość!

Z nosorożcem chce tańczyć mrówka. Gdy tańczą, jest to najpiękniejsza para taneczna na świecie!
Pająka z ośmioma kończynami zaangażowano do orkiestry, wtedy mógł pokazać jak się gra na ośmiu instrumentach, i to na raz!

Myszka jest imieniem zakochanych.
Iluż to zakochanych w sobie ludzi mówi do siebie "myszko"?
Towarzystwo jeża, który umie słuchać, jest tak krzepiące, że każdy kto spędza z nim chwilkę, czuje się tak, jakby  zjadł górę witamin, i to na raz!

Chociaż wielu z nas nosi szare, czy rude futerko, które nam się nie podoba, to jednak każdy z nas jest piękny. Każdy wyjątkowy.

Poszukajcie swoich wyjątkowych darów i talentów. Cieszcie się nimi i sobą nawzajem.

Organizatorzy zapraszają z dziećmi - przybądźcie całymi rodzinami. Będziecie wzmacniani mądrymi opowieściami i cieszyć sobą nawzajem. Swoją cudownością, wyjątkowością, swoim towarzystwem.
Mamy sobie tyle do zaoferowania.

Wstęp: bon na książki 25 zł od rodziny z dziećmi.
Można go wykorzystać na zakup dowolnej książki do końca roku.