Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kreskówka: Dziewczyna lub chłopak siedzi na piasku i patrzy na tańczącą postać.

Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości - pokaz i spotkanie z twórcami

2022-05-17 ( wtorek )
18:00
Kino Muza, ul. Święty Marcin 30, sala nr 1, Poznań

19. Millennium Docs Against Gravity
Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości i dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków, w nowym ruchu społecznym, wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości.
W tym równoległym świecie każdy może być kim chce i występować pod postacią awatara. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie: można się wygłupiać i uciekać od odpowiedzialności albo pozorować i przeżywać własną śmierć. To również miejsce na rozwój i wybuch uczuć czy na naukę.
Reżyser trafnie wybiera swoich bohaterów spośród użytkowników, którzy rozkwitają na nowo w VR i przekraczają swoje ograniczenia w świecie, w którym wszystko jest możliwe. Podróżujemy przez bajkowe przestrzenie i miejsca, towarzysząc parom żyjącym w rzeczywistym świecie osobno. Odwiedzamy lekcje języka migowego i cały czas jesteśmy konfrontowani z pytaniami o ekspresję osobowości, tożsamość, żal, zdrowie psychiczne oraz wiele innych głębokich, ludzkich doświadczeń. Chociaż bohaterów obserwujemy pod postaciami np. Kermita i innych fikcyjnych bohaterów, nie osłabia to przekazu.
Film powstał w oparciu o dwuletnią podróż reżysera po społecznej platformie wirtualnej rzeczywistości - VRChacie.
O jej dokumentowaniu opowiedzą Joe Hunting, reżyser i bohaterka filmu Tia Johnson.
Prowadzenie:
Paulina Głowacka - Zastępca Kierownika Katedry Edukacji i Nowych Mediów, Lider podprocesu Tutoring w Collegium Da Vinci. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół edukacyjnego wykorzystania nowych technologii oraz współczesnego dzieciństwa w świecie mediów.
Partner:
Collegium Da Vinci jest jedną z największych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce. Od 25 lat edukuje, a także pozwala na odkrywanie swoich pasji w przyjaznej atmosferze. Kształci między innymi na kierunkach Mediaworking, Game Development, kreatywnej produkcji wideo czy Data Science.

Zobacz www.facebook.com/events/532901464907069/?ref=newsfeed