Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia wraz ze zdjęciami aktorów

"Nina" - spektakl komediowy

2019-09-28 ( sobota )
17:00
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy w mieszkaniu Gerarda słychać dzwonek do drzwi, nigdy nie wiadomo, czego ani kogo można się spodziewać. Ale najbardziej nieprzewidywalna okazuje się być sama Nina...

Gerard to paryski bon vivant. Ubóstwia kobiety, a kobiety ubóstwiają jego. Prowadzi życie, o jakim marzą mniej atrakcyjni mężczyźni.

Równoległe romansowanie z mężatkami jest niezmiernie ekscytujące, wiąże się jednak ze sporym ryzykiem i wieloma komplikacjami. Można się na przykład zbytnio zaangażować. Gerard czuje się przytłoczony i postanawia zerwać z Niną, której wizyty właśnie oczekuje w swojej garsonierze.

Tymczasem mąż Niny Adolphe odkrywa, że żona go zdradza i postanawia zlikwidować rywala. Planuje zbrodnię. Ale czy zakatarzony finansista jest najlepszym materiałem na mordercę? Tego dnia strzały padną nie jeden raz. Jednak cokolwiek zaplanowali mężczyźni, to kobieta zadecyduje o biegu wydarzeń. Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle, a baba pośle w diabły wszystkich, którzy staną jej na drodze do miłości.

Przezabawna sztuka francuskich autorów Andre Roussina i Gabriela Arouta w doborowej obsadzie już we wrześniu na poznańskiej scenie Teatru Apollo.
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyseria: Maciej Kowalewski

Obsada:

  • Małgorzata Foremniak
  • Paweł Królikowski
  • Krzysztof Wieszczek
  • Maciej Kowalewski

Bilety 95/130 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/1323289364462668/