Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spektakl gościnny - Osy

2019-04-01 ( poniedziałek )
17:30
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA GRUV ART zaprasza na spektakl - OSY Iwana Wyrypajewa

Reżyseria: Iwan Wyrypajew
Obsada: 

  • Magdalena Boczarska,
  • Dariusz Chojnacki,
  • Marcin Dorociński

Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, nie wiedząc, co zrobić ze swoim życiem i jak poradzić sobie z absolutną samotnością we wszechświecie, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Próbują znaleźć wyjście z sytuacji, w której normalne środki komunikacji zawodzą. Żeby uwolnić się od samotności i samooszustwa, bohaterowie sztuki podejmują szaloną próbę wyrwania się z pułapki czasu, bytu i własnego ja. Jest to jednocześnie i bardzo śmieszne, i niezwykle przejmujące. Jak zawsze w sztukach Wyrypajewa: bardzo śmiesznie, trochę smutno, trochę okrutnie i wreszcie trochę o tym, jaki jest sens życia.
Iwan Wyrypajew uważa OSY za swój najlepszy dramat. Po pierwsze, to bardzo śmieszna i błyskotliwa komedia na ważny temat, po drugie zaś, ta sztuka ma nietypową strukturę, w której zawiera się ukryty przed spojrzeniem widza kod. Zgodnie z zamierzeniem autora powinien on wpływać na percepcję odbiorcy - czynić ją świadomą i klarowną. To sztuka o tym, jak widz ją odbiera.
"Iwan Wyrypajew ciągle w formie. Tym razem w lżejszej sztuce "Osy" - własnego autorstwa - dał aktorom więcej luzu. Trio Dorociński, Boczarska i Chojnacki w lekkiej farsie odnalazło się znakomicie. Sztuka, pod płaszczykiem humoru i miłosnych intryg, sięga jednak nieco dalej, wgłąb nasze egzystencji."
(PIOTR WRÓBLEWSKI, http://warszawa.naszemiasto.pl) 

PRODUKCJA: DOM ARTYSTYCZNY WEDA
Współpraca: OCH-Teatr
Organizator Poznańskiej Premiery: GRUV ART

Czas trwania: 80 minut, bez przerwy

Bilety w cenach 70, 120 i 160 zł (w zależności od miejsca).

_
akt.LT

Bilety dostępne w:

Fot. Jacek Poremba