Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Pogrzeb Zimy i Rowerowe Powitanie Wiosny

2019-03-24 ( niedziela )
12:00-17:00
Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, ul. Święty Marcin 75 i KontenerArt, ul. Ewangelicka, Poznań

Pogrzeb Zimy odbędzie się już po raz 9., Rowerowe Powitanie Wiosny już po raz 27, ale po raz drugi wszyscy połączą siły, by maszerując, pedałując i trąbiąc, kolorem, ogniem i radością zbudzić Miasto Poznań ze snu zimowego!

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wydarzenia zdecydowali się rozwinąć wydarzenie o akcję dobroczynną. Organizują zbiórkę dla niesamowitej ekipy z Fundacja Dom Autysty, która buduje swoją siedzibę na Ogrodach i potrzebuje wsparcia.

  • godz. 12:00 - warsztaty dla całych rodzin

Uczestnicy będą pleść wianki, budować marzannę, malować blade twarze i transparenty. A zatem prośba o przyniesienie ze sobą: kwiatów, słomy, kartonów lub innych elementów niezbędnych do świętowania. Dla tych, którym łąka nie po drodze, oczywiście organizatorzy również zapewniają pewną ilość materiałów, ale znając doświadczenia lat ubiegłych wiadomo, że szybko znikają, a zatem warto być w miarę punktualnie. Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Łazęga poznańska i Kołorking Muzyczny - ul. Święty Marcin 75. Warsztaty poprowadzi ekipa Pogrzebu Zimy i Wije Wianki.
Wstęp wolny

  • godz. 14:00 - korowód na trasie: ul. Św. Marcin -> most Św. Rocha

Korowód i peleton rowerowy startują razem z rogu ulic Św. Marcin i Gwarnej. Idą chwilę razem, a potem się rozdzielają, by znów spotkać się na moście Św. Rocha by ostatecznie zmienić porę roku z zimowej na wiosenną.

Trasa korowodu:
Św. Marcin, Ratajczaka, Plac Wolności, Paderewskiego, Stary Rynek, Woźna, Ewangelicka, Stare Koryto Warty, Most Św. Rocha.
Trasa rowerowego peletonu:
Plac Wolności, Paderewskiego, Stary Rynek, Woźna, Garbary, Małe Garbary, Wolnica, Solna, Kościuszki, Św. Marcin, Kaponiera, Zwierzyniecka, Mickiewicza, Słowackiego, Wawrzyniaka, Jackowskiego, Polna, Bukowska, Szylinga, Grunwaldzka, Bukowska, Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Niezłomnych, Kościuszki, Krakowska, Kazimierza Wielkiego, Mostowa (zwrotka przez torowisko przed Mostem Rocha) - przejazd alejką Wartostrady do parkingu Ewangelicka przy Moście Rocha.

Po skutecznym zakończeniu zimy organizatorzy zapraszają na afterparty w KontenerART przy ul. Ewangelickiej.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasto Poznań

Zobacz www.facebook.com/events/2219421174988730/