Kultura Poznań.pl

Repertuar kin

Księżyc Jowisza

Opis

"Księżyc Jowisza", najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym.  Księżyc Jowisza" był prezentowany w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017, gdzie wzbudził skrajne reakcje - od entuzjazmu po oburzenie - ale nikogo nie pozostawił obojętnym.. Zdobył również Nagrodę Główną oraz Nagrodę w kategorii: Najlepsze efekty specjalne na najważniejszym Międzynarodowym Festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

"Księżyc Jowisza" to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy "Białego Boga" i "Delty", a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. "Księżyc Jowisza" to opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Materiały dystrybutora: Gutek Film

Szukaj opisu