Kultura w Poznaniu

Varia

opublikowano:

Życie po trzydziestce

Wielka wystawa, wieczory autorskie, spotkania i warsztaty literackie towarzyszyć będą obchodom trzydziestolecia Czasu Kultury. To w Poznaniu, bo będzie też warszawska część obchodów.

. - grafika artykułu
.

19 marca w CK Zamek otwarta zostanie wystawa Galeria Czasu Kultury. Jej tytuł nawiązuje do galerii prowadzonej na łamach pisma od początku jego istnienia, a dokumentującej działalność czołowych artystów z kraju i zagranicy. To wokół wystawy koncentrować się będą przez miesiąc najważniejsze wydarzenia związane z jubileuszem. Towarzyszyć jej będą m.in. Czytelnia Czasu Kultury, oprowadzania artystyczne i kuratorskie, wieczór Poezja na czas oraz warsztaty literackie Wywiad jako wydarzenie w przestrzeni miejskiej, a wreszcie również prezentacja najnowszych publikacji książkowych ukazujących się w serii Biblioteka Czasu Kultury. Oprowadzać po wystawie będą Izabella Gustowska, Piotr C. Kowalski, Piotr Kurka i Marek Wasilewski. W Czytelni Czasu Kultury (ulokowanej również w Zamku) będzie można znaleźć wszystkie roczniki pisma - i poczytać je zarówno na papierze, jak i cyfrowo - na monitorze.

24 marca na Scenie Nowej odbędzie się spotkanie Poezja na czas, w którym udział wezmą m.in. Rafał Grupiński, Szczepan Kopyt, Dariusz Sośnicki i Bianka Rolando. Spotkanie ma dać czytelnikom szansę na "zapoznanie się z wielością poetyk i głosów literackich", ale też przypomnieć twórczość poetów związanych z pismem.

Interesującym punktem obchodów będzie też wydanie w kwietniu antologii 30/30. Literatura najnowsza wg Czasu Kultury (1985-2015). Finałem jubileuszu będzie spotkanie w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, podczas którego zorganizowane zostaną dwie debaty: Czas kultury w Poznaniu i Czas kultury w Polsce.

Warszawska część obchodów - pod hasłem Muzeum Czasu Kultury - będzie miała miejsce między końcem kwietnia a połową maja w galerii Kordegarda.

tj

  • Szczegóły na www.czaskultury.pl oraz e.czaskultury.pl