Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Magiczny Dywan: Pamiątki i skarby - zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat

2019-05-25 ( sobota )
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

25.05.2019 r., godz. 10.30 i 12.00.

Co może być pamiątką? Jakie pamiątki kryją się na Ostrowie Tumskim? Magiczny dywan wyrusza w pierwszą w tym roku podróż, żeby rozwikłać zagadkę niezwykłego przedmiotu. Barwny dywan, niezwykłe postaci, przygody i bardzo stara wyspa pełna opowieści. Czego więcej potrzeba do dobrej zabawy?

W trakcie zajęć dzieci zdobędą nowe umiejętności, przydatne do poznawania świata. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój.

Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Zbiórka w holu głównym Bramy Poznania.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, jednak Brama Poznania zaprasza do udziału rodziny zarówno polskie, jak i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu. Język wykorzystywany na zajęciach jest uproszczony, a formuła zajęć opiera się o zabawę. Tegoroczna edycja Magicznego dywanu powstała przy współpracy z Migrant Info Point.

Zajęcia bezpłatne. Udział w zajęciach należy wcześniej zgłosić za pośrednictwem maila edukacja@bramapoznania.pl.  W mailu należy podać następujące informacje: tytuł zajęć, imię i nazwisko opiekuna, wiek dziecka, liczbę dzieci, liczbę uczestników dorosłych.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat, w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie. Czas trwania: ok 45 min.

Zobacz bramapoznania.pl