Kultura Poznań.pl

Kultura

W bieżącym numerze m.in.:

Z miłości do seriali. Skąd wzięło się serialowe szaleństwo ostatnich lat? Co przyciąga widzów co sezon do kolejnych, coraz lepszych produkcji Netflixa czy HBO? Które seriale oglądamy najchętniej? Próbujemy przyjrzeć się z różnych perspektyw temu zjawisku. Sięgamy do historii, bo miłość do seriali nie jest bynajmniej wynalazkiem naszych czasów.

Zagadkowy impresjonizm. Claude Monet, Édouard Manet, Camille Pissarro, Edgar Degas, Pierre-Auguste Renoir... - nazwiska wielkich impresjonistów od zawsze "elektryzowały" i przyciągały do muzeów i galerii tłumy. W końcu impresjonizm dla przyszłości sztuki miał takie znaczenie jak dla rozwoju przemysłu wynalazek maszyny parowej. Wyjątkowe, XIX-wieczne grafiki autorstwa najwybitniejszych impresjonistów francuskich będzie można oglądać na wystawie otwieranej 8 stycznia w CK Zamek.

Jak Rusałkę zbudowano. Jak to, sztuczne?! Wielu poznaniaków z niedowierzaniem reaguje na informację o tym, że Rusałka została stworzona ludzką ręką. I w sumie trudno się im dziwić, bo budowniczowie dołożyli starań, aby jak najbardziej przypominała naturalne jezioro. Z powstaniem tego pięknego akwenu wiążą się jednak tragiczne wydarzenia.

Wiatr w żagle Orkiestry. Po wyjątkowo trudnym ubiegłorocznym Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przestaje grać! "Wiatr w żagle" - pod takim hasłem wystąpi w tym roku. Zebrane pieniądze zostaną przekazane "na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Centrum wydarzeń w Poznaniu po raz pierwszy będą Międzynarodowe Targi

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej