Kultura Poznań.pl

Kultura

Lista laureatów - Stypendia dla Młodych Twórców 1991 - 2019

1991

Marcin Berdyszak
Magdalena Gaworzewska
Katarzyna Jeziorkowska
Sławomir Kamiński
Joanna Semeńczuk
Marcin Sompoliński
Paweł Szkotak
Beata Wrzosek

1992

Anna Kośmider
Ewa Piasecka i Paweł Piasecki
Sławomir Sobczak
Janusz Stolarski
Anna Tyczyńska
Joanna Wodas
Jarosław Żołnierczyk

1993

Sławomira Chorążyczewska
Piotr Halicki
Piotr Kępiński
Wojciech Łazarczyk
Agata Michowska
Zbigniew Radowski
Izabela Skórzyńska
Marek Wasilewski

1994

Bohdan Cieślak
Joanna Hoffman
Ewa Hornowska
Barbara Kowalczyk
Daria Kwiatkowska
Tomasz Matusewicz
Alina Szutarska
Lucyna Winkel
Magdalena Wdowicka

1995

Monika Bakke
Agnieszka Balewska
Mariusz Grzebalski
Karolina Jaroszewska
Przemysław Jasielski
Wieńczysław Kasprzak
Piotr Łuszczykiewicz
Marcin Ryl - Krystianowski
Łukasz Szyrner
Marek Wasilewski

1996

Wojciech Duda
Marek Klimaszewski
Marek Niewiedział
Wojciech Pawliczak
Karolina Piotrowska
Wiesław Ratajczak
Agnieszka Różańska
Justyna Szafran
Ewa Szumska
Grzegorz Ziółkowski

1997

Szymon Bobrowski
Jacek Gorczyca
Mikołaj Jazdon
Zina Kerste
Piotr Krawczyk
Ewa Łowżył
Joanna Marcinkowska
"Pro Arte"
Dariusz Sośnicki
Kornel Wolak

1998

"Pracownia Zastępcza" w składzie: Rafał Benke, Jarosław Borejko, Beata Wąsiel - plastyka
Anna Curujew
Barbara Gałężewska
Iwona Hossa
Mirosław Kaczmarek
Piotr Kończal
Aleksandra Płonka
Jakub Psuja
Marek Szymański

1999

Renata Borowska
Tomasz Janas
Marcin Krupa
Rafał Łubowski
Anna Reszniak
Małgorzata Sajna
Andrzej Szpulak
Anna Pawłowska - Klimczak

2000

Hubert Czerepok
Rafał Jakubowicz
Mikołaj Jazdon
Barbara Kałużna
Przemysław Kieliszewski
Rafał Nowak
Maciej Pabich
Piotr Żukowski

2001

Wojciech Barański
Paulina Cysewska
Jakub Haufa
Maciej Kurak
Marcin Liber
Mikołaj Poliński
Anna Maria Staśkiewicz
Piotr Tetlak
Ireneusz Zjeżdżałka

2002

Maciej Adamczyk
Diana Fiedler
Aleksander Gref
Anna Juchiewicz
Lidia Książkiewicz
Łukasz Wroński
Adam Ziajski
Joanna Bozacka
Piotr Sudak

2003

Wojciech Hoffmann
Magdalena Karolak
Janusz Musiał
Tomasz Praszczałek
Luiza Niedźwiecka
Ewa Szumska
Sylwia Koronczewska
Jarosław Kaleta

2004

Andrzej Adamczak
Magdalena Kostrzewska
Ewa Kulesza
Leszek Lichota
Konrad Smoleński
Piotr Szychowski
Błażej Warkocki
Ewa Wójtowicz

2005

Dawid Andraszewski
Roman Bromboszcz
Małgorzata Dawidek - Gryglicka
Krzysztof Krupa
Dobrochna Urbaniak
Jakub Papuga
Maciej Witek (PS. Tomasz Reiss)
Magdalena Wiśniewska

2006

Ilona Binarsch

Marcin Banasik

Adam Kaczanowski

Maciej Kortus

Łukasz Tabin

Bartosz Woroch

Krzysztof Łukomski

Paweł Polus

2007

Paweł Buszko
Sara Czureja
Marek Glinkowski
Paweł Grobelny
Ewa Murawska
Agnieszka Okrzeja
Patryk Rymanowski
Agata Szymczewska

2008

Krzysztof Dys
Szczepan Kopyt
Lena Piękniewska
Jan Zamojski
Michał Bryła
Roman Tratsiuk
Dorota Tarnowska
Aleksandra Wach

2009

Łukasz Chrzuszcz
Magdalena Komborska
Ilona Krzywicka
Łukasz Kuropaczewski
Daria Mielcarzewicz
Tomasz Mróz
Joanna Rzeźnik
Maksymilian Skorwider

2010

Sylwia Chudy
Miłosz Margański
Maria Milenko
Jakub Pankowiak
Robert Proch
Maciej Strzelecki
Michał Wielopolski
Nikodem Wojciechowski

2011

Adam Banaszak
Tomasz Drewicz
Sandra Haniszewska i Tomasz Kandulski
Ewa Kubiak
Karol Mossakowski
Barbara Pilch

2012

Przemysław Witek

Zbigniew Waszak

Mateusz Michał Makuch

Piotr Pawlak

Tomasz Koszewnik

Barbara Borowicz

Monika Shaded

Natalia Brandt

2013

Marta Bosowska

Ewa Fabiańska

Piotr Kamiński

Daniel Koniusz

Marcin Maćkiewicz

Aurelia Nowak

Andrzej Pakuła

Anna Sobczak

2014

Szymon Adamczak

Anna Maria Brandys

Marta Jagniewska

Agata Jankowiak

Hugon Kowalski

Jakub Sajkowski

Hanna Tarchała

Marek Zakrzewski

2015

Monika Błaszczak

Julianna Dorosz

Robert Gruszewski

Adrian Kolarczyk

Damian Kurek

Justyna Maria Olszewska

Damian Reniszyn

Piotr Scholz

Karolina Maria Siwiak

Adrian Wykrota

2016

Radosław Mateja

Szymon Krzywosz

Daniel Stachuła

Klaudia Zawada

Wojciech Jeliński

Jakub Borkowicz

Zofia Grażyńska

Natalia Teresa Chudzicka

Małgorzata Myślińska

Zofia Kuligowska

2017

Martyna Pająk
Karolina Janikowska

Igor Fijałkowski

Katarzyna Danel

Tomasz Pilarski

Anna Róża Kołacka

Katarzyna Tomczyk

Paweł Swiernalis

Alicja Katarzyna Biała

Celina Kotz

Rosalie Hoffman

2018

Maja Koman

Jakub Królikowski

Dawid Marszewski

Ewa Mrozikiewicz

Jolanta Nawrot

Bianka Szalaty

Joanna Żabnicka

2019

Mateusz Gidaszewski

Tomasz Kaniewski

Justyna Machaj

Bartłomiej Miler

Partycja Plich

Weronika Wronecka

Jakub Żwirełło