Textgröße

Jestem Słowem - Koncert Muzyki Duszy cz. II

16.10.2025
19:30
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10 See on map
Bilety płatne
Description

Koncert poprowadzi Tomasz Wolny.

Muzyka "Jestem Słowem" to kompozycje zrodzone z ciszy modlitwy i kontemplacji Słowa. Każdy utwór powstał jako odpowiedź na konkretne fragmenty Ewangelii i słowa zawarte w książce "Jestem Słowem". Osoba zapisująca "Jestem Słowem", która jednocześnie jest kompozytorem muzyki, pragnie pozostać anonimowa.

To nie tylko dźwięki - to przestrzeń, w której Słowo staje się muzyką, a muzyka modlitwą. W tle tych kompozycji kryją się duchowe obrazy, które towarzyszyły ich narodzinom. Każdy dźwięk nie jest przypadkowy i określa uczucia, emocje, miejsca, po których będziemy się poruszać i odkrywać w trakcie tej muzyczno-duchowej podróży.
Muzyczna wędrówkę w głąb własnej duszy - tam, gdzie Słowo pod postacią muzyki porusza, przemienia i daje życie.
W koncercie wystąpi Zespół Jestem Słowem:

  • Jacek Konieczny - fortepian
  • Faustyna Lewandowska - skrzypce
  • Teresa Kasperkowiak - wiolonczela

Czym koncert Muzyki Duszy różni się od Muzycznej Medytacji Jestem Słowem?
Podczas koncertu Muzyki Duszy nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Oprócz fortepianu usłyszymy także instrumenty smyczkowe: skrzypce oraz wiolonczelę. Nie będą czytane Słowa z Ewangelii ani z książki Jestem Słowem. Każdemu utworowi towarzyszyć będzie jedynie jedno zdanie cytatu z Ewangelii oraz opis obrazów towarzyszących muzyce.
Koncert jest doświadczeniem artystyczno-duchowym.

Bilety w cenach nominalnych* 65-165 zł (w zależności od miejsca), dostępne on-line.
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

  • Wydarzenie bez barier: brak informacji