Kultura Poznań.pl

Kultura

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Podziemia Katedry Poznańskiej

Opis

W podziemiach Katedry Poznańskiej zobaczyć można fragmenty katedry preromańskiej i romańskiej, a także relikty grobowców - najprawdopodobniej grobowce pierwszych władców Polski Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, jak również relikty misy chrzcielnej pochodzącej z X wieku, w której mógł przyjąć chrzest pierwszy Władca Polski wraz z poddanymi. W drugiej krypcie znajduje się wystawa lapidaryjna reliktów różnych płyt i kamieni wydobytych podczas prac archeologicznych prowadzonych podczas odbudowy katedry po II wojnie światowej 1946-1956. W kolejnej krypcie spoczywają doczesne szczątki arcybiskupów poznańskich. Przy wejściu do podziemi rozwieszone są plansze autorstwa prof. Zofii Kurnatowskiej informujące o bogatych dziejach katedry i Ostrowa Tumskiego.

Godziny otwarcia

Podziemia katedry są czynne w sezonie (15.03.-15.11.) od pon. do sob. w godz. 9.oo-17.oo (pod warunkiem że nie ma w katedrze LITURGII). W miesiącach zimowych podziemia są zamknięte.

Ceny biletów

bilety: 3,50 zł norm., 2,50 zł ulg. (dla uczniów).

Bilety wstępu dostępne na miejscu. 

UWAGA! Nie można zwiedzać katedry, gdy odprawiana jest msza św. lub nabożeństwo albo gdy odbywa się koncert.

Wróć do listy
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.