Kultura Poznań.pl

Kultura

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Oddział Biblioteki Raczyńskich

Opis

Wydarzenie: 19.10, g. 13, spotkanie Księgozbiór Igo Mosia inaczej, czyli historie szarych kruków, zapisy: rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl lub tel. 61 852 89 71.

Atrakcje dla dzieci

Miłośników rozwiązywania zagadek zapraszamy do zwiedzania Poznania z questem Jan Baptysta Quadro, czyli poznań po włosku. Zachęcamy do spaceru Poznańskim tropem Ignacego Mosia w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem będziecie mogli śledzić dokonania Pana Igo podczas trzech wycieczek - dwóch po Poznaniu i jednej w Muzeum. Rozwiązując kolejne zagadki dotyczące miejsc w Poznaniu, będziecie mogli się przekonać, ile miasto zawdzięcza Mosiowi.

Godziny otwarcia

sezon zimowy: wt - pt 9:00 - 17:00; sob 9:00 - 16:00; pon, nd i święta nieczynne


sezon letni: wt - nd 9:00 - 17:00; pon i święta nieczynne

Ceny biletów

normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, promocyjny 1 zł, z ofertą specjalną 1 zł, z przewodnikiem 50 zł, na lekcję muzealną 110 zł, na warsztat 100 zł, w sobotę wstęp wolny

Wystawa stała

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza powstało z fundacji Ignacego Mosia. Jest oddziałem Biblioteki Raczyńskich. Wśród najcenniejszych eksponatów prezentuje replikę medalu Nagrody Nobla z 1905 r., odlew prawej dłoni i maski pośmiertnej Sienkiewicza autorstwa  F. X. Blacka, rękopiśmienny fragment Potopu, pamiętnik narzeczonej Sienkiewicza - Marii Kellerówny, projekty scenografii do W pustyni i w puszczy z 1973 r. autorstwa W. Śniadeckiego.

Wystawa czasowa

◥ Prezydent wart Poznania - Cyryl Ratajski (1875-1942); czynna do 28.09

Kustosz/Kierownik

p.o. kierownika Monika Słomińska

Wróć do listy