Kultura Poznań.pl

Kultura

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Oddział Biblioteki Raczyńskich

Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci..: Miłośników planszówek muzeum zaprasza na rozegranie partyjki w grę W pustyni i w puszczy.  Nie pamiętacie przygód Stasia i Nel, bo książkę czytaliście dawno temu? Dzieci jeszcze po nią nie sięgnęły, albo przerwały w połowie czytania? Podczas rozgrywki wszystko sobie przypomnicie, a po grze dzieci z chęcią przeczytają powieść! Jesteście miłośnikami rozwiązywania zagadek? Idealnym rozwiązaniem dla Was będzie zwiedzanie ekspozycji z questem  Sławy pod lupą. Będziecie mieli okazję zmienić się w łowców pamiątek po celebrytach z czasów Sienkiewicza! Lubiącym spędzać czas na świeżym powietrzu muzeum proponuje spacer Poznańskim tropem Ignacego Mosia. Rozwiązując kolejne zagadki dotyczące miejsc w Poznaniu będziecie mogli się przekonać, ile miasto zawdzięcza Mosiowi. Igo Moś to nie tylko Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, podążając po jego śladach jeszcze lepiej poznacie Poznań.

Godziny otwarcia

sezon zimowy: wt - pt 9:00 - 17:00; sob 9:00 - 16:00; pon, nd i święta nieczynnesezon letni: wt - nd 9:00 - 17:00; pon i święta nieczynne

Ceny biletów

normalny 4 zł, ulgowy 2 zł; w sobotę wstęp wolny

Wystawa stała

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza powstało z fundacji Ignacego Mosia. Jest oddziałem Biblioteki Raczyńskich. Wśród najcenniejszych eksponatów prezentuje replikę medalu Nagrody Nobla z 1905 r., z odlewu prawej dłoni i maski pośmiertnej Sienkiewicza autorstwa  F. X. Blacka, rękopiśmienny fragment Potopu, pamiętnik narzeczonej Sienkiewicza - Marii Kellerówny, projekty scenografii do W pustyni i w puszczy z 1973 r. autorstwa W. Śniadeckiego

Wystawa czasowa

ZNANY/nie/ZNANY ARCHITEKT POZNANIA - Jan Baptysta Quadro z Lugano.O Janie Baptyście Quadro wspominamy przy okazji opowieści o Ratuszu. Mało kto zastanawia się jak wyglądał by Poznań, gdyby nie pojawił się tu włoski architekt. Co o nim wiemy? Jak to się stało, że trafił do Poznania? Czy czuł się tu jak w domu? Jakim był człowiekiem? Czy znalazł miłość? Jakie było jego życie? Jakie budynki zaprojektował? Odpowiedzi znajdziecie na wystawie.

Kustosz/Kierownik

p.o. kierownika Monika Dobek

Wróć do listy
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.