Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Sale koncertowe na planie Dodaj obiekt - Sale koncertowe

Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

Opis

Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, znajdujący się w zrekonstruowanych wnętrzach "Willi wśród róż" przy al. Wielkopolskiej 11 w Poznaniu, funkcjonuje jako placówka edukacyjna, kulturalna i artystyczna promująca życie i dzieło światowej sławy kompozytora - Feliksa Nowowiejskiego, poznaniaka i Polaka - patrioty. 
Salon został otwarty 7 lutego 2008 r., w 131. rocznicę urodzin Kompozytora, w domu, w którym żył i tworzył w latach 1929-1939 i w którym zmarł 18 stycznia 1946 roku, po powrocie z wojennej tułaczki. Ze względu na osobę Feliksa Nowowiejskiego "Willa wśród róż" wpisana została do rejestru zabytków.
W Salonie odbywają się koncerty kameralne jako kontynuacja tradycji rodziny Nowowiejskich z okresu międzywojennego i powojennego, wśród których szczególne miejsce zajmują występy młodych talentów - uczniów i studentów poznańskich szkół muzycznych.
Ofertą specjalną jest możliwość zwiedzenia Muzeum i wysłuchania prelekcji oraz gry na fortepianie w wykonaniu wnuczki Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej.

Powstanie Salonu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania i jego całoroczne funkcjonowanie również dofinansowywane jest co roku przez Miasto. Salon prowadzi Towarzystwo imienia Feliksa Nowowiejskiego.

Kasa czynna

Zwiedzanie Salonu - Muzeum możliwe jest od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 16.00, przewodnik dla grup zorganizowanych - po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Wróć do listy