Kultura Poznań.pl

Kultura

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Poznańskie Muzeum Pyry

Opis

Muzeum czynne od 06.05

Ziemniaki zwane w okolicach Poznania pyrami to bardzo ciekawe warzywo i czwarta co do wielkości zbiorów roślina uprawiana na świecie. Pyry przybyły do nas z Ameryki Południowej, a ich historia - od tamtej podróży z XVI w. do chwili gdy trafiły na nasze stoły - jest długa, burzliwa i niezwykle interesująca.
Na ziemiach polskich ziemniaki, na skalę przemysłową, przyjęły się najszybciej w Wielkopolsce. Dlatego Poznań, określany jako Pyrlandia nie może się obejść bez Poznańskiego Muzeum Pyry czyli swojego symbolu. Ziemniaki często są traktowane jako banalny dodatek do obiadu, jednak po wizycie w naszym muzeum zupełnie zmienia się ich postrzeganie...

Godziny otwarcia

Muzeum jest czynne piątku do niedzieli. Godziny otwarcia/zwiedzania należy sprawdzić w systemie rezerwacji

Wystawa stała

Goście podczas wizyty przeniosą się do egzotycznego Peru, wraz z Franciskiem Pizarrem podbiją inkaskie imperium, a nawet ruszą w przestrzeń kosmiczną, gdzie przyjrzą się Układowi Pyrocentrycznemu. Wyjątkowy klimat dopełniają specjalne stroje przewodników, zapach pieczonych pyr, tematyczna ścieżka dźwiękowa oraz podstawowe zwroty w gwarze poznańskiej.

A.2021

Wróć do listy