Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Urodzeni kreatorzy

Concordia Kids pokazuje, że wakacje to doskonała okazja na zabawę w poszukiwaczy. Poszukiwaczy własnych talentów.

fot. materiały organizatorów
fot. materiały organizatorów

Zapracowani rodzice mogą spać spokojnie. Concordia Kids bierze na siebie ciężar pobudzania wyobraźni ich pociech i zachęcania najmłodszych do rozwijania talentów w kilku różnych dziedzinach. - Obserwując ofertę zajęć dla dzieci, zauważyliśmy, że na ogół są one odtwórcze i zamiast zachęcać do poszukiwania nowych rozwiązań, opierają się na schematach - mówi Izabela Kajdan, menadżer projektu Concordia Kids - cyklu warsztatów dla dzieci, które właśnie startują w Concordia Design. - Podstawą do stworzenia cyklu warsztatów dla najmłodszych stało się przekonanie, że wszyscy rodzimy się kreatywni, jednak z biegiem lat jesteśmy poddawani usztywniającemu działaniu konwenansów. Proponowane przez nas warsztaty nie blokują myślenia. Powstały we współpracy z psychologami, pedagogami, animatorami kultury oraz artystami. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny i służą pobudzaniu kreatywności poprzez zabawę - dodaje.

Rysuj

Mali miłośnicy sztuk wizualnych, na co dzień nie rozstający się z kredką, plakatówkami i flamastrami, pozostawiający ślady swej radosnej twórczości na ścianach i blatach stołów, zapewne będą się świetnie bawić na warsztatach poświęconych komiksowi. Michał Słomka, historyk kultury, inicjator i organizator różnych wydarzeń kulturalnych zapozna uczestników z historią komiksu, różnymi technikami rysowania i pokaże, jak przelać wymyślone przez siebie historie na kartkę papieru. Sierpniowe spotkanie z komiksem stanowi zaproszenie do wzięcia udziału w cyklicznych warsztatach poświęconych tej dziedzinie.

Miksuj

Rodzice, którzy nie zdołali uratować ulubionych płyt z rąk zafascynowanych domowym scratchowaniem pociech, powinni wysłać je na warsztaty dj'skie. Podczas trzech godzin zajęć pod okiem DJ'a, producenta oraz dziennikarza muzycznego Marcina Piątyszka za pomocą gramofonów, dj'skich odtwarzaczy CD i trzech konsoli dzieci będą mogły spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki na żywo.

Filmuj

Dla zwolenników obrazu ruchomego, których trudno oderwać od ekranu telewizora, zwłaszcza wtedy, gdy w górnym rogu pojawia się logo MTV, Concordia Design zaprasza na warsztaty z realizacji wideo. Z pomocą prowadzących (Pawła Czarkowskiego oraz Tomasza Gęstwickiego), wykorzystując nowoczesny sprzęt do wideofilmowania, amatorzy dziesiątej muzy stworzą swój pierwszy teledysk.

Buduj

Concordia Design wychodzi naprzeciw również małym inżynierom, stawiającym wieżowce i domy z wszelkich mniej lub bardziej dostępnych sprzętów domowych, proponując im warsztaty urbanistyczne. Dzieci w wieku 7-10 lat otrzymają trudne zadanie zaprojektowania oraz zbudowania miasta marzeń. Utopijna Mała Polinezja ma powstać dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich uczestników.

Karolina Gumienna

PROGRAM WARSZTATÓW

Narysuj historię - warsztaty komiksowe

 • Wiek: +10
 • Termin: 3.08, g. 17-19
 • Cena:  29 zł/ os. 

Like a dj - warsztaty dj'skie

 • Wiek: +10
 • Termin: 4.08, g. 13-16
 • Cena:  74 zł/ os. 

Zrób teledysk - warsztaty realizacji video

 • Wiek: +10
 • Termin: 11.08, g. 13-16
 • Cena:  69 zł/ os. 

Mała Polinezja - warsztaty urbanistyczne

 • Wiek:  7-10 lat 
 • Termin:  11.08, g. 11-14 
 • Cena:  49 zł/ os.