Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Poznanianka wygrała konkurs na książkę dla dzieci!

Coroczny konkurs Piórko organizowany przez sieć Biedronka ma nową laureatkę w kategorii Tekst. Jest nią mieszkająca w Poznaniu debiutantka - Agnieszka Syczyło.

.
Arkadiusz Mierzwa (Dyrektor ds. komunikacji), Agnieszka Syczyło i Agnieszka Karp-Szymańska (przewodnicząca jury), fot. materiały prasowe

Zwyciężczyni konkursu miała do pokonania nie lada konkurencję - o nagrodę ubiegało się w tym roku aż 1,8 tys. autorów! Jej opowiadanie O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy zostało docenione za ciepło, uniwersalność i akcent położony na potrzebie niesienia pomocy innym. Książka ukaże się już 23 listopada i będzie możliwa do kupienia w każdym sklepie sieci Biedronka.

Co wiadomo o laureatce? Jak informują organizatorzy konkursu - jest mamą siedmioletniej Zosi (jej pierwszej czytelniczki i recenzentki), absolwentką Politechniki Poznańskiej wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zawodowo aktywna w obszarze Category Managementu, obecnie w branży kosmetycznej. Hobbystycznie uprawia amatorską twórczość do szuflady. Wierzy, że umysł ścisły żyjący w zgodzie z humanistyczną naturą wpływają na to, by słowa w zdaniach miały swój określony porządek, nie gubiły kropek, przecinków, a przede wszystkim sensu. Idea, by literatura od najmłodszych lat wpajała dobre wartości jest bliska jej sercu.

Agnieszka Syczyło, poza możliwością wydania książki pod szyldem Biedronki, zdobyła także nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. W tym roku, po raz pierwszy w konkursie Piórko, przyznano także wyróżnienia. Otrzymały je Anna Czajkowska, Dominika Worek, Justyna Kopystyńska i Estera Muszkiet-Wiazowska.

W tegorocznej kapitule konkursu zasiadali: Agnieszka Karp-Szymańskla (przewodnicząca), Jarosław Gugała, Renata Piątkowska, Michał Rusinek i Rafał Witek.

Jeszcze do 30 lipca można przesyłać zgłoszenia do drugiego etapu konkursu Piórko - poświęconego ilustratorom. Ogłoszenie wyników w tej kategorii odbędzie się 2 września.

oprac. red