Kultura Poznań.pl

Kultura

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Muzeum Instrumentów Muzycznych, Oddział Muzeum Narodowego

Opis

Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu jest jedyną tego typu placówką w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. Muzeum gromadzi obecnie 2,5 tys. zabytków z różnych epok i wszystkich kontynentów. Ekspozycja podzielona została na 16 galerii. Każda z 16 nich odsyła widza do jakiegoś obszaru lub zjawiska, które jest jej przewodnią problematyką. W poznańskim Muzeum Instrumentów działa jedyna w kraju Pracownia Konserwacji Instrumentów Muzycznych  (od 1946 r.), w której przywracana jest dawna świetność obiektom. Powstają tutaj również kopie i rekonstrukcje instrumentów archeologicznych czy historycznych.

A.2020

Godziny otwarcia

  •  wt - nd 10.00 - 17.00, w poniedziałki nieczynne,

Ceny biletów

normalny 12 zł, ulgowy 10 zł, dzieci (7-16 lat) 1 zł. W soboty wstęp bezpłatny. Z Poznańską Kartą Turystyczną wstęp bezpłatny

Wystawa stała

Nowe brzmienie - układ i aranżacja nowej ekspozycji wyrosły z idei ukazania instrumentów muzycznych poprzez kontekst epoki, zespołu, miejsca i tradycji. Zwiedzając ekspozycję, wyruszamy w podróż przez wieki, miejsca, zjawiska, kultury. Każda z szesnastu galerii odsyła widza do jakiegoś obszaru lub zjawiska, które jest jej przewodnią problematyką.

Kustosz/Kierownik

Patryk Frankowski

Wróć do listy