Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

FESTIWALE na planie Dodaj obiekt - FESTIWALE

Sztuka Szuka Malucha

Opis

Festiwal Sztuka Szuka Malucha to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych - dzieci od zera do pięciu lat oraz ich opiekunów.

Celem organizatorów jest prezentowanie zjawisk podejmujących artystyczny dialog z dzieckiem podczas działań interaktywnych. Projekt realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha. Organizatorzy współpracują również z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku i Teatrem Baj w Warszawie. Sztuka Szuka Malucha to propozycja teatralnej inicjacji dla dzieci, pokazania uporządkowanego logicznie i estetycznie fragmentu otaczającej ich rzeczywistości. To pierwsze kojarzenie związków między kolorem, dźwiękiem, przestrzenią i kształtem. To łagodność, to emocje wynikające z pierwszego doświadczania życia w oderwaniu od matki, chociaż jest ona na widowni z dzieckiem w stałym, bliskim i dającym poczucie bezpieczeństwa kontakcie.

To niezwykłe przeżycia rodziców i dziadków obserwujących reakcje swoich ukochanych pociech na bodźce z nowego świata - świata sztuki.

Wróć do listy