Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

FESTIWALE na planie Dodaj obiekt - FESTIWALE

Enter Enea Music Festival

Opis

Enter to akcja, to zmiana, to krok do przodu, to postęp, to działanie, ale przede wszystkim współczesność i znak naszych czasów.

Enter Festival to 2-dniowa impreza, podczas której na jednej scenie zagrają najciekawsze postaci europejskiej sceny jazzowej. Nikomu, poza Krzysztofem Komedą, nie udało się tak podbić polskiej publiczności swoją świeżością i lekkością i autorskim podejściem do jazzu jak Leszkowi Możdżerowi. Jego koncerty są enterem dla zainteresowania jazzem szerokiego grona odbiorców, a ich popularność nie kłóci się z klasą i elegancją komponowanych przez niego utworów. Muzyk, jako dyrektor artystyczny Festiwalu, zaprasza do Poznania podobnych sobie artystów, którzy wyróżniają się swoja oryginalnością na europejskich scen. Festiwal ma pokazać, że muzyka jazzowa to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi.

Prezentowani w ramach Festiwalu Artyści nie bali się podjąć tego wyzwania, powiedzieli Enter i dzielą się efektami swoich twórczych poszukiwań. 

Wróć do listy