Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcia artystów i nazwa spektaklu.

Premiera spektaklu Teatru Klucz - Tranquillo

2022-05-15 ( niedziela )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Teatr Klucz im. W. Deneki

Kolejna premiera Teatru Klucz (dawniej: Nowi w Nowym). Spektakl taneczny z niewielką ilością tekstu, tłumaczony na polski język migowy.
Aktorzy Teatru Klucz to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Ich przygoda z teatrem zaczęła się w 2006 roku, od pracowni teatralnej prowadzonej przez terapeutkę Hannę Rynowiecką. Od kilku lat grupa pracuje w Centrum Kultury ZAMEK pod okiem profesjonalnych artystów. W tym roku opiekę artystyczną nad nią objął Janusz Orlik, tancerz, choreograf i pedagog tańca, do zespołu dołączyli zawodowi tancerze, zmianie uległa też nazwa teatru.
Janusz Orlik - absolwent warszawskiej szkoły baletowej; studiował w Bruckner Konservatorium Linz w Austrii. Autor spektakli "Exérèse monobloc", "a bliźniego swego jak siebie samego", "Live on stage", "Święto wiosny", "Mute", "Insight" (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), "Koda (a tribute)" oraz "III Symfonia" (wyróżnienie w "Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego" organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Współpracował m.in.: z Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem, Olgą Cobos i Peterem Miką. Od 2021 roku pełni funkcję członka Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i zagranicą.

Spektakl dla widzów w każdym wieku, tłumaczony na polski język migowy.

reżyseria, choreografia, scenografia: Janusz Orlik
obsada: Mariusz Józefiak, Jarosław Kubiak, Antek Kurjata, Daniel Laskowski, Lidia Piskorska, Piotr Roszak, Magdalena Szalbierz, Mariusz Sztuba, Arkadiusz Żmijewski

Spektakl zrealizowany w ramach projektu performatywnego "Obecność", przygotowanego przez CK ZAMEK we współpracy z norweskim CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21 dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

Bilety dostępne w: