Kultura Poznań.pl

Kalendarium

x

Lebowski - koncert/ Franko - wystawa

2018-11-17 ( sobota )
19:00
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Galactica - tak zatytułowany jest trzeci krążek szczecińskiej formacji Lebowski, który będzie można usłyszeć na żywo. Po świetnie przyjętych wydawnictwach Cinematic oraz koncertowym Lebowski Plays Lebowski, które dotarły nawet do Ameryki Południowej czy Kanady, zespół zaszył się w studiu nagraniowym, by pracować nad nowymi kompozycjami. Podobnie jak wcześniej, efekt ich prac sytuuje się gdzieś pomiędzy klasycznym rockiem progresywnym, rozbudowaną elektroniką a muzyką elektroniczną. Aby album brzmiał jeszcze bardziej eklektycznie, kwartet zaprosił do współpracy utalentowanych gości, w tym legendę światowego jazzu - trębacza Markusa Stockhausena. To właśnie z niemieckim instrumentalistą panowie nagrali promujący wydawnictwo singiel "Goodbye My Joy". Utwór przez siedemnaście tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Mimo tego, że za obiektywem pracuje profesjonalnie już kilkanaście lat, dopiero teraz Wiktor Franko, jeden z najzdolniejszych polskich fotografików, wydaje swój debiutancki, drukowany album "VOL. 1".

Znajdują się w nim zarówno dobrze znane cykle, jak i niepublikowane jeszcze wcześniej fotografie czy polaroidy. Ponad sto zdjęć zostało posegregowanych według specjalnego klucza, w którym dużą rolę odgrywają inspiracje Wiktora - cytaty z literatury oraz odniesienia do muzyki.

"VOL. 1" ukazuje, jak dojrzałym i wszechstronnym fotografikiem jest pochodzący z Kielc artysta. Ma na koncie publikacje w angielskich, francuskich, amerykańskich czy chińskich wydawnictwach. Jego zdjęcia znalazły się na okładkach płyt polskich wykonawców takich jak Dikanda, TAU czy... Lebowski. Portretował Darię Zawiałow oraz Anitę Lipnicką, ale równie dobrze sprawdza się w komercyjnych projektach.

Album został wydany w eleganckiej, introligatorskiej formie, która eksponuje artystyczny charakter prac. Wydawnictwo pojawi się w sprzedaży w limitowanej liczbie. Jego dystrybucja planowana jest w księgarniach artystycznych, na oficjalnej stronie artysty oraz podczas DIFA ARTPARTY już 17 listopada w Auli Artis.

W trakcie wieczoru :

- KONCERT W DWÓCH ODSŁONACH

- WYSTAWA 30-TU WIELKOFORMATOWYCH FOTOGRAFII

- STOISKO Z PŁYTAMI GRUPY LEBOWSKI I ALBUMAMI W. FRANKO

- SPOTKANIE Z ARTYSTAMI

Brak biletów  w CIM.

opr.sw