Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Warsztaty rodzinne - Nudy na pudy?

2018-08-18 ( sobota )
11:00
Park Dąbrowskiego, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami

Zajęcia poprowadzi Dana Chmielewska. Warsztaty odbywać się będą w Parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze - zbiórka uczestników przy wejściu do Studio Słodownia +3. Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i miękkiego obuwia do zabawy na trawie. W przypadku niepogody zajęcia zostaną przeniesione na pierwsze piętro Słodowni.

Gryzdanie, bleblanie, myślenie o niebieskich migdałach, szukanie dziur w serze - to zabijacze nudy, bezproduktywne czynności, które jednak, bardzo często stają się początkiem niesamowitej przygody. A gdzie mieszka nuda? Czy rośnie jak drzewo czy raczej powiększa się jak balon? Spada na nas czy raczej się w nią wdeptuje? Gdzie nudę czuć najbardziej?

Warsztat da czas, by nudę poznać, oswoić i wytrenować. Da przestrzeń również na chaos i bałagan - które są potrzebne, by mogło powstać z nich coś nowego. Będziemy wędrować między tymi stanami i obserwować nasze wrażenia. Będziemy podróżować między światem wyobraźni i światem rzeczywistym, biorąc z każdego z nich to, co nam przydatne i dowiadując się, że jeden nie może istnieć bez drugiego.

Podążając za naturalną umiejętnością dzieci do tworzenia światów, znaczeń, sytuacji w czasie rzeczywistym, będziemy przenosić strategie używane przez nie w zabawie i starać się przenieść je na wymiar tańca i ruchu. I tak, w tańcu, będziemy tworzyć "coś" z "niczego", "gryzdać" ruchem, "bleblać" całym ciałem, łączyć kropki i tworzyć z nich niesamowite ruchowe kształty i krajobrazy, które staną się, być może, kanwą dla najwspanialszych opowieści. W najprostszych słowach - zajmiemy się wrażeniami, odczuciami i opowiadaniem historii.

Bilety w cenach:

  • jedno dziecko + opiekun - 15 zł
  • dodatkowe dziecko - 10 zł
  • dodatkowy dorosły - 15 zł

_
opr.LT

Bilety dostępne w: