Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Cykl Opera w Bazarze Poznańskim - recital Michała Partyki

2018-03-19 ( poniedziałek )
19:00
Bazar Poznański, Sala Biała, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 7, Poznań

Pomysł na cykl recitali poświęconych sztuce operowej zrodził się z potrzeby głębszego rozumienia niezwykle złożonego języka jakim posługuje się opera. Opuszczamy zatem dostojny gmach Teatru Wielkiego, aby w kameralnej odsłonie poznawać poszczególne elementy spektaklu operowego.
Recitale odbywające się w odrestaurowanej Sali Białej nawiązują do tradycji organizowania koncertów i spotkań kulturalnych w Bazarze Poznańskim, w którym niegdyś rozbrzmiewała muzyka wykonywana przez takich artystów jak Franciszek Liszt czy Ignacy Jan Paderewski. Chcielibyśmy, aby to miejsce ponownie zaistniało na mapie kulturalnego Poznania jako znakomita sala koncertowa.

Recital Michała Partyki - znakomitego barytonu, bardzo dobrze znanego polskim i europejskim miłośnikom opery. Doskonale pamiętane są Jego kreacje Guglielmo w Così fan tutte Mozarta i Silvio w Pajacach Leoncavalla w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

w programie:
cykl pieśni Roberta Schumana "Dichterliebe"
oraz pieśni Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Rachmaninowa i Mikołaja Medtnera
fortepian: Olena Skrok
prowadzenie: Jaromir Trafankowski

Bilety można zakupić na stronie internetowej teatru www.opera.poznan.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej, w cenie 45 zł.
W cenie biletu przewidziana jest niespodzianka od Restauracji 1838.

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat