Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Budka Suflera - koncert

2019-10-05 ( sobota )
19:00
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

Koncert z okazji 45. lecia pracy artystycznej Zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich Zespołów.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom "Sen o dolinie", "Cień wielkiej góry" przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów gdy  Zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią  też przeboje z lat 80. "Za ostatni grosz" i "Nigdy nie wierz kobiecie" oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka "Noc komety" i "Jolka, Jolka pamiętasz".  Nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych" ze sprzedanej w ponad milionowym nakładzie płyty "Nic nie boli tak, jak życie".

Z okazji Jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. "Wszystko czego dziś chcę" i "Tyle samo prawd ile kłamstw" oraz Urszulę w  której wykonaniu usłyszymy m.in. "Dmuchawce, latawce, wiatr" i "Luz blues w niebie same dziury". Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego - nowego wokalisty Zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Bilety - 59, 69, 79 i 99 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: