Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna w okularach na czerwonym tle.

Mariusz Kwaśniewski na żywo: Neons i Córy

2021-09-07 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy - wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera.

Neons - poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann. W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 ukazał się debiutancki singiel zespołu - "Someone Like Me", który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 zespół opublikował drugi utwór - "I Feel Like Movin'". W sierpniu tego samego roku zespół wypościł trzeci singiel - "Waves", który doczekał się obrazu. Teledysk to swojego rodzaju pocztówka z wakacji, powiew nadmorskiej bryzy oraz oniryczna podróż do lat dzieciństwa. W maju 2021 ukazał się teledysk do utworu "Waves".

CÓRY, czyli Kasia i Natalia, tworzą muzykę inspirując się soulem, hip hopem i R&B. Połączyły je długie godziny niekończących się rozkmin, czwartkowe kawki, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji. W czerwcu ukazał się pierwszy singiel poznańskiego duetu - "Morele Bax", który (jak twierdzą same twórczynie) przenosi nas do czasów beztroskiej młodości.

Bilety - 10 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/