Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Tarcza herbowa z wpisanymi dwoma kluczami. Przed tarczą szarfa z napisem "PoPoznaniu.pl".

Poznańskie Ślady Enigmy - bezpłatne spacery z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2021-08-26 ( czwartek )
18:00
Początek przed CK Zamek obok pomnika pogromców Enigmy, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu rozpoczęły się działania, które doprowadziły do jednego z największych sukcesów w historii polskiego wywiadu - złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. W czasie naszej wycieczki pokażemy miejsca związane z tą historią - Zamek Cesarski czy kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski - jedyny z trzech kryptologów urodzony w Poznaniu. Nie zabraknie historii powstania Uniwersytetu Poznańskiego, przedstawienia Poznania przełomu lat 20. i 30. XX wieku i opowieści o mniej znanych bohaterach, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli związani z Poznaniem i Wielkopolską.

_

Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczkowe zakończenie wakacji: akcję PoPoznańskie Lofry. Na ostatni tydzień sierpnia przygotowano 7 spacerów, które będą odbywać się codziennie.

Kolejne spacery w ramach cyklu:

_

Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.
Przypominamy, że spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

Załącznik