Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia z okładkami książek nagrodzonych w konkursie, żółte tło.

Posnaniana 2019 - gala finałowa

2020-09-21 ( poniedziałek )
18:00-19:30
Taras Biblioteki Raczyńskich - Al. Marcinkowskiego 23, Poznań

Uroczyste wręczenie nagród im. Józefa Łukaszewicza pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania odbędzie się 21 września o godz. 18.00 na Tarasie Biblioteki Raczyńskich. Autorom najlepszych książek o Poznaniu wydanych w 2019 roku nagrody wręczy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski. Rozmowy z Laureatami poprowadzi red. Grażyna Wrońska. 
Nagrodzone książki o Poznaniu wydane w roku 2019:

  • Filip Czekała, Tomasz Mikszo, "Pewuka. Cud nad Wartą", Wydawnictwo Poznańskie, Poznań;
  • Waldemar Łazuga, "Portret rodziny z herbem we wnętrzu", Wydawnictwo Poznańskie, Poznań;
  • Jarosław Mulczyński, "Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy". Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań.

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza, upamiętniająca postać dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852 i twórcy pierwszej monografii Poznania, przyznawana jest corocznie autorom najlepszych publikacji związanych ze stolicą Wielkopolski. Kapituła konkursu składa się z przedstawicieli poznańskiego środowiska kultury i nauki, a oceniając publikację, bierze pod uwagę jej stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o mieście.

Zobacz www.facebook.com/events/369602540706571/