Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Premiera spektaklu Rozpoznani Nierozpoznani

2018-10-20 ( sobota )
19:00
Park Cytadela, Poznań

Teatr Ewolucji Cienia z Poznania świętuje w tym roku jubileusz dziesięciolecia istnienia. Z tej okazji zaprasza na premierę spektaklu "Rozpoznani Nierozpoznani".

"Rozpoznani Nierozpoznani" to spektakl odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz. Rozpoczęcie widowiska odbędzie się w punkcie, w którym Magdalena Abakanowicz pozostawiła swój tłum - reżyser niejako podejmuje wyzwanie. Spektakl jest, podobnie jak dzieła tej znakomitej rzeźbiarki, autonomiczną wypowiedzią artystyczną, dotykającą spraw uniwersalnych. Ożywiając "Nierozpoznanych" reżyser pokazuje co się stanie, gdy tłum niemal identycznych postaci zacznie zyskiwać indywidualność: odkrywców, manipulatorów, wodzów, zbawców i zbrodniarzy. Pokazuje jak <<nierozpoznani>> walcząc o indywidualność ulegają prorokom czy ideologom, by po chwili na powrót przypominać zunifikowany i bezkształtny tłum.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tej plastyczno-ruchowej podróży przez dzieje, ukazanej z perspektywy zbiorowości.

Reżyseria: Wioletta Dadej
Scenariusz, scenografia: Sławomir Dadej
Kostiumy: Izabela Kolka
Muzyka: Paweł Głosz

W spektaklu gościnnie występują aktorzy Teatru Aby z Pobiedzisk oraz wybrani w drodze castingu pasjonaci teatru.

Produkcja: Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej
Współfinansowane przez : Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Patronat honorowy: Studio Magdaleny Abakanowicz.
Link do wydarzenia

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Plakat