Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Improwizowane przedstawienie komediowe - Non-fiction

2017-10-22 ( niedziela )
20:00
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION - improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Projekt już drugi raz zawita do Poznania, tym razem gościem będzie Mariusz Szczygieł - jedna z czołowych postaci literatury faktu w Polsce. Jego teksty narzucą tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Teatr Improwizowany Klancyk spotka się z jednym ze swoich ulubionych gości i człowiekiem, który Klancyk inspirował chyba najwięcej razy w historii - Mariuszem Szczygłem. Inspiracją zaś zostaną jego teksty reporterskie, fragmenty książek, wybrane cytaty z artykułów z Gazety Wyborczej, dokładnie nie wiadomo jakie, ponieważ wszystko - klimat, temat, postaci przedstawienia - powstanie na oczach publiczności.

Mariusz Szczygieł - reporter i felietonista, od 1990 roku związany z "Gazetą Wyborczą" i jej reporterskim dodatkiem "Duży Format" oraz Instytutem Reportażu. Za książkę Gottland otrzymał Nike Czytelników oraz Europejską Nagrodę Literacką. Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, laureat Nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Prezydent RP uhonorował go orderem Polonia Restituta, a rządy Czech i Polski nagrodziły za propagowanie kultury obu krajów. Jego książki tłumaczone są na 17 języków. Jest także autorem zbioru Zrób sobie raj i antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku. Ostatnio wydał Projekt: prawda.

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open'er Festival, Chicago Improv Festival, Del Close Marathon w Nowym Jorku i Out of Bounds Festival w Austin.

Bilety w cenie 30 zł, w sprzedaży online oraz na miejscu na godzinę przed spektaklem.

_
opr.LT

Plakat