Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Kurt Rosenwinkel

Kurt Rosenwinkel Standards Trio- koncert

2018-10-12 ( piątek )
21:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Muzyka Rosenwinkela zakorzeniona jest w bogatej tradycji jazzu, jednak swoją złożonością wznosi się na zupełnie nowy poziom. Gitarzysta, kompozytor i nauczyciel to niezaprzeczalnie jedna z największych postaci współczesnego jazzu.

W czasie swojej, trwającej prawie 25 lat, muzycznej kariery współpracował z takimi wykonawcami, jak Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter, Joe Henderson, Paul Motian czy Gary Burton.

Urodzony w 1970 roku w Filadelfii Kurt Rosenwinkel wcześniej zaczął muzyczną edukację, a swoją pierwszą piosenkę napisał i wykonał, gdy miał zaledwie dziewięć lat. Najpierw grał na pianinie w kilku sąsiedzkich zespołach, ale dosyć szybko postanowił skupić się na grze na gitarze. W wieku 12 lat zainteresował się jazzem i zaczął grać na wszystkich jam session w Filadelfii i okolicach, dzięki czemu udało mu się wtedy na jednej scenie grać z Alem Jacksonem, Eddiem Greenem, Tyronem Brownem i Tony Williamem.
"Obecność z nimi na scenie sprawiła, że pierwszy raz poczułem, jak to jest zabrać całą publiczność ze sobą w momencie grania koncertu. To było wspaniałe." - mówi Rosenwinkel.

Bilety - 95 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/