Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Osokins plays Chopin - Recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa

2018-10-06 ( sobota )
19:00
Aula Nova, pl. S. Stuligrosza 1, Poznań

Pianista jest finalistą ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Osokins plays Chopin - Recital fortepianowy.

Łotysz zagra kompozycje najwybitniejszego polskiego kompozytora promując album "Osokins plays Chopin". Płytę wydała poznańska marka kosmetyczna Alba1913. Zysk z przeznaczonych do sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz nieszablonowych inicjatyw wspierających rozwój talentu muzyków klasycznych młodego pokolenia.

O projekcie "Osokins plays Chopin"

Październikowy koncert to efekt pracy Georgijsa Osokinsa i marki Alba1913, która na przełomie 2016 i 2017 roku zaprosiła młodego artystę do nowoczesnej przestrzeni Auli Nova Akademii Muzycznej, by nagrać album. Utwory na płycie są subiektywnym wyborem muzyka. 

- Liczba interpretacji muzyki Fryderyka Chopina jest nieskończona. Ona nie ma granic. Grając ją, za każdym razem odkrywam coś nowego - wyjaśniał w trakcie wizyty w Poznaniu młody pianista.

Pomysł na wydanie płyty i serię koncertów zrodził się spontanicznie. 

- Kompozycje Fryderyka Chopina w wykonaniu  Georgijsa Osokinsa podczas ostatniego konkursu łączyły młodzieńczą świeżość z interpretacyjną głębią, nowoczesność z tradycją - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Łukasz Rychlicki, CEO Alba1913 - To estetyka bardzo bliska naszej marce - dodaje.

Rychlicki, na co dzień prezes firmy farmaceutyczno-kosmetycznej z ponad stuletnią już tradycją, prywatnie jest muzykiem...rockowym. Do rejestracji nagrań studyjnych, podszedł podobnie jak Osokins - nieszablonowo. Zaprosił doświadczonego w innej stylistyce inżyniera dźwięku, Mirosława Wdowczyka i za jego namową wybrał nowoczesne brzmienie Auli Nova Akademii Muzycznej. Zaakceptował je również łotewski pianista, któremu z kolei zależało, by nagrać album na fortepianie Yamaha z Konkursu Chopinowskiego. Instrument udało się po kilku tygodniach sprowadzić do poznańskiej Auli i w ciągu kolejnych zimowych dni i nocy zarejestrować nagrania. Płyta jest dostępna w sklepie Alba1913.

Uwaga! Odbiór pakietów przed wejściem na koncert. Prosimy o odpowiednio wcześniejsze przybycie.

Ceny biletów:

  • Bilet na recital - 79 zł
  • Pakiet Premium - 99 zł
    - Bilet na recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa + płyta CD "Osokins plays Chopin"
  • Pakiet VIP - 299 zł
    - Bilet na recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa + płyta winylowa "Osokins plays Chopin" + Zestaw kosmetyków Alba1913 BESTSELLER COLLECTION

_
opr.LT

Bilety dostępne w: