Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Letnie warsztaty UAP

2018-07-09 ( poniedziałek ) – 2018-07-13 ( piątek )
Centrum Aktywności Artystycznej UAP, pl. Wielkopolski 9, 61-746 Poznań budynek C, pokój: 409

Każdego dnia zainteresowani będą mogli poznawać inną dziedzinę sztuki. Ofertę letnich warsztatów UAP kierujemy dla dwóch grup wiekowych: 7-9 lat i 10-12 lat.  Warsztaty prowadzone będą przez pracowników i wykładowców

02.07./09.07. EDUKACJA ARTYSTYCZNA

  "Nie patrz! Sztuka!". Czy artysta może tworzyć sztukę, która nie jest wizualna? Czy istnieją obrazy do słuchania? A może są na świecie takie dzieła, które aż się proszą o to, by je powąchać, posłuchać lub pogłaskać?

Podczas warsztatów poruszymy tematykę związaną z audiodeskrypcją obrazów, sztuką haptyczną i poezją dźwiękową. Spróbujemy wczuć się w sytuację osób niewidomych, które pragną odczytać przekaz artysty innymi zmysłami niż wzrok.

03.07./10.07. CERAMIKA

"Skarby - jak to się robi?".
"Ceramika użytkowa - zrób prototyp własnego naczynia ceramicznego".

Warsztaty będą polegać na lepieniu w glinie "skarbów". Prace powstałe podczas zajęć zostaną oddane uczestnikom po wyschnięciu i wypaleniu. Zajęciom towarzyszyć będą anegdoty związane z ceramiką, zabawa z formą, rozwijanie wyobraźni przestrzennej. 
04.07./11.07. GRAFIKA

 "Tajniki druku tradycyjnego". Na warsztatach staniemy się grafikami z prawdziwego zdarzenia i zgłębimy tajniki druku tradycyjnego. Razem stworzymy matrycę, nałożymy farbę i wydrukujemy grafiki na prasie drukarskiej, tak samo jak przed setkami lat.

05.07./12.07. RYSUNEK I MALARSTWO

 "Mapa mojego ulubionego miejsca".
Na warsztatach poznamy różne rodzaje map i dowiemy się czym może być mapa w sztuce.
Po otrzymaniu kartki formatu 100 x 70 cm, stworzymy  indywidualną mapę przy użyciu  różnorodnych technik. Uczestnicy poskładają wszystkie prace razem, a następnie podkleimy je od tyłu taśmą klejącą, tworząc wielką, składaną mapę. Uczestnicy opowiedzą o swoich ulubionych  miejscach, które umieścili w pracy. Ważnym punktem warsztatów będzie praca w grupie i dyskusja.

 "Kolorowe wzory".
Na przykładach ceramiki z Delft, Chin i  Bolesławca, poznamy różne rodzaje zdobień na przedmiotach użytkowych. Następnie, wykorzystując własnoręcznie wykonane szablony, udekorujemy przygotowane wcześniej papierowe kubki, talerzyki i serwetki. Stworzymy z kartonu, liści, czy artystycznej pianki, niepowtarzalne wzory. Na zakończenie przygotujemy zastawę stołową.

06.07./13.07. ARCHITEKTURA

 "Kartonowa miniatura przestrzenna".

Czy miniatura może przedstawić ogrom otaczającego nas Świata?  Podczas warsztatów poznamy niepozorny materiał jakim jest karton oraz jego zastosowanie w kreowaniu architektonicznego świata.

 "Funkcjonalne papierki".
Warsztaty projektowe polegające na uprzestrzenianiu i nadawaniu nowej funkcji dobrze znanemu materiałowi - kartce A4. Działania mające na celu stymulacje zmysłu dotyku i zwrócenie uwagi na strukturę wewnętrzną otaczających nas materiałów.
-"Chrupkowe struktury".

Czy z chrupków kukurydzianych można wybudować strukturę, która jest w stanie zmieścić człowieka? Omówienie podstawowej geometrii i zasad konstrukcyjnych oraz wykorzystanie ich w praktyce.

"Wzrokowe zabawy".

Dlaczego widzimy głębię? Jak oszukać oko? Podczas warsztatów poznamy teoretyczne zasady perspektywy i przełożymy je na praktykę tworząc bardzo głębokie rysunki.
"Architektura - duże klocki".

Warsztaty omawiające podstawowe zagadnienia struktur przestrzennych i zagadnienie modułu oraz przełożenie tej wiedzy na praktykę polegającą na stworzeniu autorskiej instalacji przestrzennej.

Czas trwania zajęć:
7-9 lat: 10:30-12:00
10-12 lat: 13:00-14:30

Opłata:
Karnet tygodniowy: 180 zł,  dwutygodniowy: 340 zł.
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy:
caa.biuro@uap.edu.pl lub pod tel.kom.: 519 837 269 lub tel.: 61 8530018 w. 109.