Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Dodaj obiekt - Chóry

Chór KIDS Gospel Joy i TEENS Gospel Joy

Opis

Chóry KIDS i TEENS Gospel Joy  zrzeszają dzieci w wieku 5-16 lat.  W sposób radosny i energetyczny dzielą się przesłaniem Ewangelii na wielu  scenach, koncertując w kościołach, szkołach, na rynkach oraz w plenerze, Chóry brały udział w znanym festiwalu muzyki  chrześcijańskiej "Śremsong" i jako jedyni wykonawcy otrzymali od publiczności owacje na stojąco!

Mali chórzyści mogą czerpać  wiedzę o muzyce gospel od czarnoskórych wokalistów/muzyków, których czasami goszczą na swoich próbach.

Opiekunem i dyrygentem chórów jest Agnieszka Górska-Tomaszewska. Pod jej "skrzydłami" działa od 15 lat dorosły chór Gospel Joy, który  jako jedyny w Polsce chór gospel koncertował w USA! Mają bogaty dorobek artystyczny, w postaci 3 płyt oraz koncerty ze znanymi polskimi wykonawcami. Do sukcesów tego chóru należy zaliczyć występ w Warszawie jako support w 2008 roku, przed koncertem światowego formatu  wokalisty gospel, zdobywcy 5 nagród Grammy - Kirka  Franklina  z USA!

Dla zdolnych, wytrwałych i zaangażowanych dzieci istnieje  możliwość  kontynuacji  swojej pasji, poprzez zasilenie szeregów  Gospel Joy. W sezonie 2013/14 dyrygentka zaplanowała udział  dzieci i młodzieży w konkursie chórów w Łodzi, wspólny występ z Gospel Joy i gwiazdami muzyki gospel zza oceanu oraz wyjazd do Włoch.

Rok założenia

2010

Charakterystyka działalności

Trwa nabór do dziecięcych i młodzieżowych chórów gospel w Poznaniu, Obornikach i Suchym Lesie.

A 04.16.

Dyrektor/kierownik

Agnieszka Górska-Tomaszewska +48 509 37 01 00

Wróć do listy