Kultura Poznań.pl

Kultura

w bieżącym numerze m.in.:

Sierpniowy numer IKS-a rozpoczyna temat numeru, w którym analizujemy potencjał filmowy Poznania oraz rozmawiamy na ten temat z Michałem Gramackim i Michałem Ferlakiem z Poznań Film Commission.

A jeśli już przy filmach jesteśmy, to zapowiadamy kolejną edycję festiwalu Nic Się Tu Nie Dzieje w kinach: Muza, Pałacowe i Rialto. Warto uzupełnić, że zarówno festiwal jak i wspomniany PFC to projekty realizowane przez Estradę Poznańską.

Co oprócz filmu? Muzyka, a jeśli tak to Akademia Gitary i nasza rozmowa z Łukaszem Kuropaczewskim, dyrektorem artystycznym festiwalu.

Zapraszamy też do teatru na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta oraz na Światowy Przegląd Folkloru Integracje.

Recenzujemy między innymi wydarzenia festiwalu Malta, najnowszą powieść fantasty Marcina Mortki "Królewska Talia" oraz "Szarpidruty i poeci" książkę Krzysztofa Gajdy o słowach w piosence - poetyckiej i rockowej.

Mamy w tym numerze wielu znakomitych rozmówców, jak: laureat tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta Poznania - Jacek Kulm, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - Marzena Szmyt, czy artysta plastyk Piotr C. Kowalski.

Z historii Poznania przypominamy postać abpa Antoniego Baraniaka, opisujemy jak wyglądały wakacje w mieście u schyłku PRL oraz zjazd redaktorów naczelnych pism komunistycznych z całego świata - dziennikarzy, którzy byli wówczas prasowym przedłużeniem dyktatorskiej władzy.

W IKS-ie jak zwykle znajdziecie "Afisz kulturalny", czyli kulturalny poznański sierpień w pigułce. Z nim nie zgubicie się w gąszczu ofert filmowych, teatralnych, muzycznych, warsztatów, spacerów i spotkań.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.