Kultura Poznań.pl

Kultura

w bieżącym numerze m.in.:

marzec 2018

W temacie numeru przeczytamy o cyfryzacji skarbów przeszłości. Jak to się robi i jak Poznań wygląda pod względem działań digitalizacyjnych archiwaliów na tle Polski, a jest czym się chwalić.

Dowiemy się co chowa się w szufladzie Zdzisława Beksińskiego i w ogóle, co takiego "romantycznego" jest w jego twórczości? O tym w zapowiedzi poznańskiej wystawy artysty, którą przygotowuje Stary Browar. Beksiński to artysta, którego nie trzeba przedstawiać, więc można spodziewać się sporej frekwencji.

W marcu bardziej niż zwykle wpadniemy w objęcia książek. Bardzo książkowo będzie na MTP, gdzie dla dzieci odbędą się Poznańskie Targi Książki "Pegazik", a dla starszych Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Czekają nas też festiwale: Short Waves i Poznańska Wiosna Muzyczna, a dla młodych skrzypków prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G.P. Telemanna.Są też rozmowy: z autorem książek kryminalnych Ryszardem Ćwirlejem, z Ewą Wójciak z Teatru Ósmego Dni i Pawłem Szkotakiem z Teatru Biuro Podróży.

To nie wszystko co nas czeka w marcu, pełne kalendarium w załączonym Afiszu, gdzie czeka ponad 600 propozycji na cały miesiąc.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.