Kultura Poznań.pl

Repertuar teatrów

Chomik Tygrys

Spektakl dla dzieci od 4-9 lat

Opis

Chomik o dumnie brzmiącym imieniu Tygrys, całe dotychczasowe życie spędził w bezpiecznej i przytulnej klatce. Rozpieszczany i przekarmiany przez ręce - Lewą i Prawą, samotne chwile umilał sobie "przygodami" na kołowrotku. Wszystko zmienia się jednak wraz z pojawieniem się nietypowego intruza, Karalucha, który wbrew obiegowej opinii okazał się być miłym i schludnym kompanem. Zanim Tygrys i Karaluch zdążą się na dobre zaprzyjaźnić, sprawy się komplikują i oto chomik po raz pierwszy w życiu zmuszony będzie opuścić bezpieczną klatkę, by odnaleźć i uratować swojego jedynego kumpla-robala. Nieoczekiwanie pomoże mu w tym szczur, który, choć każe nazywać się Złym i Parszywym, w gruncie rzeczy jest bardzo sympatyczny.
"Chomik Tygrys" to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i odwadze, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie zły i przerażający, strach ma często wielkie oczy, a w życiu liczą się prawdziwe przygody z prawdziwymi, a nie wymyślonymi przyjaciółmi. 
Proste, wpadające w ucho piosenki i improwizowane rozmowy z dziećmi pozwolą najmłodszym widzom w pełni uczestniczyć w wielkiej przygodzie małego chomika.

Realizatorzy:

Aleksandra Leszczyńska - Chomik Tygrys
Marcin Chomicki - Karaluch
Artur Romański - Szczur Zły i Parszywy
Katarzyna Romańska - Lewa, Ubikacja
Piotr Grabowski - Prawa

Strona WWW

www.teatranimacji.pl