Kultura Poznań.pl

Sztuka

opublikowano:

Wystawa nieistniejących obrazów

To, że obrazy istnieją na fizycznych nośnikach, nie oznacza jeszcze wcale że istnieją w przestrzeni sztuki i - co wydaje się jeszcze istotniejsze - w świadomości jej odbiorców. To właśnie dla takich prac, dotąd skrywanych przed wzrokiem ludzkim i dziennym światłem, Dom Tramwajarza otwiera swoje progi. Stwarza tym samym szansę pokazania się i zaistnienia w świadomości nieznanym dotąd artystom.

.
fot. materiały organizatorów

Wystawa Nieistniejących Obrazów to przestrzeń dla nowej, młodej sztuki, szukającej swojego miejsca w rzeczywistości kultury współczesnej.Tym razem swoje prace zaprezentuje Kinga Adamska.

Wystawa Nieistniejących Obrazów to projekt z pogranicza sztuk wizualnych. Jest cyklem spotkań z twórczością młodych artystów-plastyków, którzy dotychczas nie zaistnieli na polskim rynku sztuki i zaczynają przygodę z budowaniem rozpoznawalności - ich dzieła "nie istnieją" w powszechnej świadomości.

Każdej z wystaw realizowanych w ramach cyklu będzie towarzyszył wernisaż połączony z performancem teatralnym, bądź występem muzycznym nawiązującym do wystawianych prac.

oprac. as

  • "Wystawa nieistniejących obrazów #4"
  • 13.04, g. 19
  • Dom Tramwajarza, sala Piccolo
  • wstęp wolny