Kultura Poznań.pl

Varia

Ostatni muzykanci
 

Ostatni muzykanci

O wiejskich muzykantach mówi się często narracją przeszłości. Niektórzy zapominają nawet o przaśnych folklorach, barwnych cepeliach, a przede wszystkim o dawnej beztroskiej wsi, wypełnionej dźwiękami muzyki ludowej. Jej pamięć zostanie jednak przywołana w najbliższą sobotę a za sprawą premiery filmu dokumentalnego Ostatni muzykanci dorzecza Prosny oraz potańcówki z kapelą Gołoborze i DiaBuBu, które to atrakcje czekać będą na wszystkich zainteresowanych w Domu Tramwajarza.

czytaj więcej
Game lover
 

Game lover

Wszyscy darzący sentymentem klimat retro gier na Atari czy Amigę już wkrótce będą mogli powrócić do czasów pierwszych konsol i taśmowych kaset. W nostalgiczną podróż do gamingowej przeszłości zabierze nas zaplanowany na 20 i 21 października Festiwal Dawnych Komputerów i Gier.

czytaj więcej
Inaczej o kulturze
 

Inaczej o kulturze

Inny Festiwal chce zintegrować kulturę z osobami niesłyszącymi oraz niewidomymi, które bardzo często zostają wykluczone z udziału w wydarzeniach niedostosowanych do ich potrzeb. Projekt Fundacji Barak Kultury startuje po raz kolejny 16 października i daje szansę każdemu odbiorcy na wspólne obcowanie z różnymi formami sztuki.

czytaj więcej
Rower-pomnik Kazimierza Nowaka stanie na Łazarzu
 

Rower-pomnik Kazimierza Nowaka stanie na Łazarzu

Z pomnikiem rozumianym w tradycyjny sposób raczej nie będzie miał wiele wspólnego. 6 października przy ul. Małeckiego 36 odsłonięty zostanie interaktywny, artystyczny obiekt, upamiętniający niezwykłego poznańskiego podróżnika. Każdy będzie mógł stać się jego częścią.

czytaj więcej
Swingujące koziołki
 

Swingujące koziołki

Najważniejszy w tańcu jest bounce - mawia Radosław Pyżanowski, założyciel Retro Dance Studio w Poznaniu. Lada dzień hasło to wybrzmi z podwójną mocą, bowiem poznańskie parkiety rozkołyszą się od energetycznych tańców lindy hop, charlestona i shaga, a starannie dobrane, klimatyczne przestrzenie wypełni swingowa muzyka. 3 października rozpocznie się bowiem GoAt Swing Exchange - druga edycja pierwszego w stolicy Wielkopolski festiwalu swingowego.

czytaj więcej
Pomysł goni pomysł
 

Pomysł goni pomysł

Do akcji Senioralni.Poznań 2018 zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Bądź co bądź odbywa się regularnie od siedmiu lat. Ósma edycja zacznie się w ostatnią sobotę września, jak zawsze bardzo barwnie i uroczyście: prezydent wręczy klucze do miasta, poznamy kolejne miejsca przyjazne seniorom, będzie koncert, potańcówka, okazja do zawarcia nowych znajomości. Tymczasem na seniorów w Poznaniu czeka dużo więcej przez cały rok.

czytaj więcej
Sezon z kulturą w Poznaniu [Plebiscyt - ZAGŁOSUJ!]
 

Sezon z kulturą w Poznaniu [Plebiscyt - ZAGŁOSUJ!]

Za nami kolejny intensywny sezon w poznańskiej kulturze. Zanim jednak na dobre zanurzymy się w nowym - zapraszamy do głoswania w Plebiscycie IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl. Wybierzmy wspólnie najważniejsze Wydarzenie kulturalne oraz Człowieka kultury minionego sezonu! Głosowanie trwa do 30 września!

czytaj więcej
Drugi sezon Pawilonu
 

Drugi sezon Pawilonu

W drugim sezonie artystycznym w Pawilonie pojawią się stałe części programu - filmowe "Krótkie spięcia" z polskimi premierami, eksperymentalna muzyka niezależnej inicja­tywy LAS, spotkania "Pola wiedzy" wokół wizualności i krytyki sztuki i spotkania "Calling Justice" czy teatralne "Nowe drogi teatru" ze spektaklem "Globalna wojna domowa" Biennale Warszawa. Będzie się działo!

czytaj więcej
Tutaj nigdy nie jest nudno
 

Tutaj nigdy nie jest nudno

Właściwie trudno sobie dziś wyobrazić wrzesień bez tego wydarzenia. Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim w tym roku pod hasłem "Pomnik Historii - Historia w Pomniku". 

czytaj więcej
Zaproszenie do wyjścia
 

Zaproszenie do wyjścia

Na tych, którzy zdecydują się porzucić na chwilę domowe pielesze i wyruszą w miasto, czeka podczas szóstej edycji Park (ing) Day Poznań 15 września aż czterdzieści punktów gastronomicznych. Fundacja Malta przygotowała też ambitny program kulturalny w niesamowitych warunkach plenerowo-piwnicznych, którego centrum będzie parking podziemny pod placem Wolności.

czytaj więcej
Biografie wyszyte na ulicach
 

Biografie wyszyte na ulicach

"Ulice kobiet" - akcja artystyczna Fundacji Barak Kultury, organizowana w stulecie przyznania Polkom praw wyborczych, wystartuje 11 września na Wildzie. W różnych punktach miasta uczestnicy za pomocą włóczki i igły sprawią, że patronkami tych miejsc staną się wybitne kobiety związane z Poznaniem - ich nazwiska wyszyte zostaną na specjalnych bilbordach. 

czytaj więcej
Offowa Główna
 

Offowa Główna

Czy sztuka musi być elitarna? Czy cieszyć się nią mogą tylko osoby o wysokim statusie społecznym? Program drugiej części projektu Off Opera potwierdza, że nawet te dziedziny sztuki powszechnie uznawane za elitarne można przenieść na offowy szlak, skonfrontować je z życiem codziennym, miejskim, ze spojrzeniem amatora, artysty, człowieka współczesnego.

czytaj więcej
Sztuka iluzji
 

Sztuka iluzji

Pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Iluzji "52" odbędzie się w październiku w Poznaniu. Estrada Poznańska, która jest organizatorem wydarzenia, chce przekonać sceptyków, że magia może być sztuką. "Dzięki grupie doświadczonych artystów festiwal wniesie do Poznania iluzję na najwyższym światowym poziomie" - zapewniają organizatorzy. 

czytaj więcej
Forty w wielu wcieleniach
 

Forty w wielu wcieleniach

Kiedyś nieznane, niedostępne i tajemnicze, dziś stały się atrakcją turystyczną, którą chętnie odwiedzają poznaniacy i przyjezdni. Wiele poznańskich fortów odżyło w ostatnich latach. Stały się nie tylko punktami na mapie turystycznej, ale przede wszystkim obiektami użyteczności publicznej, w których tętni życie.

czytaj więcej
Folklor mamy we krwi
 

Folklor mamy we krwi

Cel od osiemnastu lat mają ten sam - zwiększanie świadomości Polaków na temat naszej spuścizny kulturowej. Kolejna edycja Światowego Przeglądu Folkloru Integracje rozpocznie się 11 sierpnia.

czytaj więcej
Lato, trwaj!
 

Lato, trwaj!

Sierpień nie będzie gorszy od lipca. Nad Cybiną, na Wolnym Dziedzińcu, na Starym Rynku, na MTP, na osiedlach... niemal wszedzie czeka nas moc atrakcji.

czytaj więcej
Od tanga po Indie
 

Od tanga po Indie

Czwarty weekend z cyklu Kulturalny Stary Rynek rozpoczniemy od gorącego klimatu - Tanga pod gwiazdami - Milongi na Dziedzińcu Szkoły Baletowej. W sobotę w tym samym miejscu zagości baśniowy Dźwiękowóz. Nie zabraknie niedzielnego spaceru z przewodnikiem Andrzejem Dominikiem Ohde oraz spotkań w Salonie Sąsiedzkim (ulica Zamkowa). Do tego na deser kameralny koncert na Scenie na Quadro.

czytaj więcej
Ciesz się latem Na Wolnym!
 

Ciesz się latem Na Wolnym!

Film, teatr dla dzieci i muzyka wypełniają latem otwartą przestrzeń dziedzińca Urzędu Miasta. 12 lipca wystartowała trzecia edycja cyklu wydarzeń #NAWOLNYM, dedykowanego poznaniakom i turystom odwiedzającym miasto w czasie wakacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

czytaj więcej
Spotkania w tańcu
 

Spotkania w tańcu

Ruszyły zapisy na kolejną edycję warsztatów Dancing fairPlayce, które rozpoczną się 18 sierpnia. Udział w nich może wziąć każdy, bez względu na wiek i umiejętności taneczne.

czytaj więcej
Strona 1 2 23