Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Wyprawa na Madagaskar

Teatr Muzyczny właśnie ogłosił plany na nowy sezon. Z afisza nie zejdą takie tytuły jak "Jekyll&Hyde", "Evita", "Akompaniator" czy ostatni hit repertuarowy "Zakonnica w przebraniu". Na wiosnę pojawi się za to premiera dla młodszego widza - oparty na kinowym przeboju wytwórni DreamWorks "Madagaskar". Nadal kontynuowane będą również spotkania pod nazwą Salon Poezji. 

.
"Zakonnica w przebraniu" - hit Teatru Muzycznego, fot. P. Pasieczny/Fotobueno

- Nowy sezon w swojej pierwszej części będzie przede wszystkim graniem naszego stałego repertuaru, który zmieniał się przez ostatnie trzy lata, a o którym wiemy, że jest dobry - mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru. - Do czerwca nasi widzowie nadal będą tu więc oglądać tak popularne spektakle jak "Jekyll&Hyde", "Evita", "Akompaniator", "Księżniczka czardasza", "Nie ma jak lata 20., lata 30." i Z"akonnica w przebraniu" oraz rzeczy nowe - zapewnia.

Poznańska scena w Kołobrzegu

Nowością będą na przykład gościnne występy zespołu Teatru Muzycznego, który na początku wakacji pokaże "Skrzypka na dachu" i "Nie ma jak lata 20., lata 30." na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Zdaniem Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta Poznania, to idealna propozycja dla tych, którzy w ciągu roku nie znajdują czasu na wybranie się do teatru. - Chcemy stworzyć kulturalny most między Poznaniem a Kołobrzegiem. Tym bardziej, że jak wiemy, wielu poznaniaków latem wypoczywa właśnie tam - tłumaczy.

Pewne jest też, że teatr będzie kontynuował cieszące się sporym powodzeniem Salony Poezji. - W marcu odbędzie się jubileuszowy, 30. Salon Poezji z udziałem Anny Seniuk, na który nie ma już biletów, ale są jeszcze na kwietniowe spotkanie z Anną Cieślak i majowe z udziałem Andrzeja i Marii Seweryn - zdradza Przemysław Kieliszewski.

Kinowy przebój na scenie

Największą premierą nowego sezonu będzie musical "Madagaskar" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, z wykształcenia muzyka i lalkarza, na co dzień związanego z Lublinem, gdzie w Teatrze im. H. Ch. Andersena wystawił już 20 spektakli dla młodego widza. - Akurat tego tytułu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - twierdzi. - Sam mam trójkę dzieci, więc "Madagaskar" znam na pamięć. To świetny pomysł na spektakl, w Stanach Zjednoczonych grany jest jako wielkie show dla kilku tysięcy ludzi. My postaramy się póki co umiejętnie przenieść go na nieco skromniejsze warunki - mówi.

Wiadomo już, że choreografią do spektaklu zajmie się Paulina Andrzejewska, znana choćby z aranżacji tanecznych do "Przygód pszczółki Mai" w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie czy "Magii obłoków" w Teatrze Polskim w Szczecinie. Spektakl nie będzie wiernym odwzorowaniem fabuły filmu, a jedynie alegorią i wariacją na jego temat. - Jedno jest pewne: będzie niebanalnie, kolorowo i ciekawie - zapowiadają twórcy i dodają, że w planach są także wydarzenia towarzyszące premierze, m.in. związana z musicalem ścieżka edukacyjna w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym, a także happeningi realizowane wspólnie z Estradą Poznańską. Nowością będą też godziny wystawiania spektaklu. - Jak dotąd spektakle dla dzieci grywaliśmy wyłącznie w dni powszednie przed południem, a więc była to oferta zarezerwowana głównie dla szkół. Tym razem zagramy w kilka weekendów, w Dzień Dziecka, a przede wszystkim również popołudniami. Łącznie 30 spektakli dla 12 tysięcy widzów do końca tego sezonu - zapewnia dyrektor Kieliszewski. Premiera "Madagaskaru" już 13 maja. Sprzedaż biletów ruszyła we wtorek 7 lutego.

Anna Solak

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.