Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

"Teczki" dla studentów

Na specjalny pokaz spektaklu "Teczki" dla studentów i licealistów zaprasza Teatr Ósmego Dnia.

.
fot. materiały teatru

"Naszym zamiarem jest zrealizowanie pewnego eksperymentu teatralno-dokumentalnego, zainspirowanego odkryciem naszych własnych, indywidualnych, prywatnych dossier w zasobach akt byłej Służby Bezpieczeństwa" - deklarowała Ewa Wójciak przed premierą w 2007 roku. Wydobyte z archiwum IPN dokumenty obrazujące działania operacyjne SB w stosunku do aktorów Teatru Ósmego Dnia stały się kanwą spektaklu. 

Przez blisko dziesięć lat, które upłynęły od premiery, artyści wielokrotnie pokazywali "Teczki" w Polsce i za granicą. Poniedziałkowy pokaz kierują szczególnie do uczniów i studentów. Po spektaklu zapraszają do dyskusji i podzielenia się wrażeniami. 

Na scenie zobaczymy: Ewę Wójciak, Adama Borowskiego, Marcina Kęszyckiego i Tadeusza Janiszewskiego. Bilety w specjalnej cenie 5 zł (dla uczniów i studentów, opiekunowie - wstęp bezpłatny) można rezerwować w biurze teatru, telefonicznie lub mailowo.

Natomiast ci, którzy czasy szkolno-studenckie mają już za sobą, będą mogli obejrzeć "Teczki" w sobotę, 14 stycznia o g. 19.

ng

  • "Teczki", pokaz szkolno-studencki
  • Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
  • 16.01, g. 13
  • rezerwacje specjalnych wejściówek w cenie 5 zł (dla uczniów i studentów, opiekunowie - wstęp bezpłatny): 61 855 20 86, teatr@osmego.art.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.