Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Swój czy nieswój?

Na spektakl i film dokumentalny dotyczące relacji Polaków i emigrantów z Ukrainy zaprasza Teatr Biuro Podróży.

.
.

Jaka jest przyczyna napływu Ukraińców do Polski? Jak są tu postrzegani i jak widzą Polskę? Te pytania towarzyszyły Teatrowi Biuro Podróży w pracy nad przedstawieniem "Swój nieswój", który przygotowali wraz z grupą artystów z Ukrainy. W ciągu tygodni wspólnych spotkań powstał spektakl, w którym Ukraińcy i Polacy opowiadają o swoich historiach, wrażeniach, ​​tęsknotach. W Poznaniu obejrzymy go w najbliższą środę i czwartek w CK Zamek. Reżyseruje Paweł Szkotak. Udział weźmie m.in. Jurij Czebotarow, aktor, absolwent wydziału teatralnego Charkowskiego Uniwersytetu Sztuki.

Osobnym elementem projektu jest film dokumentalny "Kilka prostych pytań" przedstawiający ukraińską​ ​diasporę​ ​i​ ​jej​ ​polską​ ​recepcję. Twórcy filmu - Bartosz Borowski i Tomasz Wrzalik, aktorzy Teatru Biuro Podróży - dotarli z kamerą do Ukraińców i Polaków, żeby zadać im szereg pytań na temat wzajemnych relacji, oczekiwań i lęków. Zobaczymy, jak pracują, spędzają wolny czas i realizują swoje pasje. Film zostanie zaprezentowany w piątek, 1 grudnia. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

ng

  • "Swój​ ​nieswój​ ​-​ ​rozważania​ ​o​ ​emigracji"​ ​projekt​ ​Teatru​ ​Biuro​ ​Podróży
  • 29​ ​​i​ ​​30.11,​ ​g.​ ​19,​ ​Sala​ ​pod​ ​Zegarem​ ​CK Zamek - spektakl "Swój nieswój"
  • 1.12,​ ​g.​ ​18,​​ ​Sala​ ​Henryka​ ​Łowmiańskiego,​ ​Budynek​ ​UAM,​ ​ul.​ ​św.​ ​Marcin​ ​78 - film​ ​dokumentalny​ ​"Kilka​ ​prostych​ ​pytań"​ ​​oraz spotkanie​ ​panelowe​ ​"Rozważania​ ​o​ ​emigracji" 
  • wstęp wolny