Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Skok w wiarę z o. Ludwikiem Wiśniewskim

Znany duszpasterz akademicki, dominikanin, działacz społeczny i antykomunistyczny będzie gościem piątego i zarazem ostatniego spotkania w ramach cyklu debat "Skacząc w wiarę" wprowadzających do tematu tegorocznej Malty. Z publicznością spotka się 23 maja w Auli Artis.

.
fot. Adam Walanus/Fundacja Malta

W kwietniu ukazała się książka "Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę" zawierająca zbiór kilkudziesięciu rozproszonych tekstów o. Ludwika Wiśniewskiego, w tym m.in. listy do Edwarda Gierka, Adama Michnika czy Tadeusza Rydzyka. - Nie mam ogólnej wizji państwa, nie znam się na gospodarce. Natomiast chciałbym, żeby wszyscy ze wszystkimi mogli rozmawiać. Moje marzenie? Może więcej nie tyle braterstwa, ale normalnego człowieczeństwa, zaufania do siebie. Może nas dzielić historia, ale ten kraj trzeba razem budować, mając szacunek do inaczej myślących - mówił podczas jednego ze spotkań wokół publikacji, odpowiadając na pytanie o swoją Polskę marzeń. O budowaniu wspólnoty, tym co nas łączy i dzieli, a także jak te podziały przeskakiwać, będzie okazja porozmawiać z o. Ludwikiem twarzą w twarz - 23 maja w Poznaniu.

Organizowane przez Fundację Malta debaty wprowadzają do Idiomu "Skok w wiarę" - wiodącego tematu tegorocznej Malty (15-24.06; kuratorzy: Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers z belgijskiego kolektywu Needcompany). Gośćmi spotkań, które prowadzi o. Tomasz Dostatni byli dotąd Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki, Agnieszka Holland i Zenon Laskowik.

oprac. sk

  • "Skok w wiarę" - spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim
  • Aula Artis
  • 23.05, g. 18
  • wstęp - bezpłatne wejściówki dostępne od 14.05 w CIM (ul. Ratajczaka 44)