Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Rozpal umysł, serce i...nogi

Premierę musicalu "Footloose" - kolejnego wielkiego broadwayowskiego hitu - szykuje na kwiecień 2018 Teatr Muzyczny.

.
Kevin Bacon w filmowej wersji "Footloose" z 1984 r.

Fabuła nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów z lat 80. z Kevinem Baconem w roli głównej. Ren McCormack, po rozwodzie rodziców, wraz z matką przeprowadza się z wielkomiejskiego Chicago do małej, teksańskiej miejscowości Bomont. Tam poznaje Ariel, córkę pastora Shaw, który wprowadził zakaz tańca po tym, jak jego syn z grupą przyjaciół zginęli w wypadku samochodowym podczas powrotu z potańcówki. Chłopak postanawia się zbuntować i udowodnić wszystkim, że życie oparte wyłącznie na zakazach nie ma sensu.

Premiera musicalowej wersji "Footloose" odbyła się w 1998 r. na Broadwayu. Utwory takie jak "Let's Hear It For the Boy", "Almost Paradise" czy tytułowe "Footloose" przez długie tygodnie gościły na szczytach amerykańskich list przebojów.

Poznańską wersję musicalu reżyseruje Jerzy Jan Połoński. - Dlaczego właśnie "Footloose" jest tytułem, który od ponad trzydziestu lat rozpala umysły, serca i... nogi widzów na całym świecie? - mówi reżyser. - Bo właśnie zakaz tańczenia - jako źródła wszelkiego zła (według "dorosłych" mieszkańców Bomont) - jest zarzewiem konfliktu zawartego w tym wyjątkowym musicalu. Zapraszam na "Footloose" - przekonajcie się, że czasami rozwiązać spór można, rozwiązując uszy. I nogi... - dodaje.

sk

  • "Footloose"
  • reż. Jerzy Jan Połoński
  • Teatr Muzyczny
  • premiera - 21.04.2018