Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Nestorzy w "neStory"

Teatr Muzyczny już dziś zaprasza na pierwszą premierę w nowym sezonie - "neStory" w reżyserii Marka Chojnackiego. 

.
fot. materiały prasowe

Spektakl z elementami muzycznymi inspirowany jest arcydziełem Arystofanesa "Ptaki". Opowieść przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek rzeczywistości w ptasim raju. Spektakl analogicznie przedstawia sytuację dojrzałych artystów w Polsce. W odpowiedzi na brak ról w dostępnej ofercie repertuarowej teatrów, bohaterowie postanawiają w nowy sposób wykorzystać swoje klasyczne wykształcenie, wrodzone talenty i energię życiową. Po wielu zabawnych perypetiach zostają zatrudnieni w nowoczesnej firmie oferującej ludziom biznesu lekcje ze sztuki autoprezentacji i skutecznych przemówień. W ten sposób ich unikatowe talenty aktorskie i wokalne zostają odkryte na nowo.

I tak jak w dziele Arystofanesa, tak również w komedii "neStory" z jednej strony odnajdujemy wiele zabawnych aluzji dotyczących gasnącej epoki, a z drugiej - podziwiamy niegasnący wigor, rześkość ciała i umysłu bohaterów sztuki. Na scenie wystąpią najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Jacek Ryś oraz Adam Silecki. Reżyserem, scenarzystą oraz pomysłodawcą spektaklu jest Marek Chojnacki - twórca teatralny, wykładowca uniwersytecki, mentor środowisk twórczych i biznesowych. Autorem scenografii jest Piotr Tetlak, a kostiumów Ewa Tetlak. Oboje związani są z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz formacją Asocjacja 2006 zajmującą się tworzeniem sztuki w plenerze.

Premiera 27 października.

oprac. sk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.