Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Jest orkiestra, będzie chór!

Teatr Polski zaprasza na warsztaty chóralne, przygotowujące do powołania Międzypokoleniowego Chóru Teatru Polskiego pod batutą Pawła Serafina.

.
Teatr Polski w Poznaniu, fot. Poznan Film Commission

"Wszystkich entuzjastów wspólnego muzykowania zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych warsztatach chóralnych, które poprowadzi poznański dyrygent Paweł Serafin. Z otwartymi ramionami przyjmiemy zarówno wielbicieli mruczenia pod nosem i nucenia pod prysznicem, jak również tych zaawansowanych i doświadczonych chórzystów. Mile widziane będą śpiewające rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie oraz wszyscy wolni strzelcy, którzy pragną miło spędzić czas!" - zachęcają pomysłodawcy powołania w Teatrze Polskim międzypokoleniowego chóru.

W teatrze działa od kilku sezonów Orkiestra Antraktowa, teraz wydarzeniom takim jak "Poznańczycy, do pieśni" lub wspólne kolędowanie będzie także towarzyszył Międzypokoleniowy Chór Teatru Polskiego.

Warsztaty chóralne połączone z przesłuchaniami rozpoczną się 20 czerwca i potrwają do 30 czerwca (20-22.06, 24, 28-30.06, w g. 17-20). By wziąć w nich udział należy do 15 czerwca przesłać zgłoszenie (imię, nazwisko, data urodzenia, numer kontaktowy, adres e-mail oraz kilka zdań o sobie) na adres: zuzanna.glowacka@teatr-polski.pl.

Projekt jest dedykowany dla osób w każdym wieku. Zakończy go koncert 1 lipca zamykający sezon w Teatrze Polskim.

sk

  • Warsztaty chóralne
  • Teatr Polski
  • 20-30.06