Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Dawno temu w nieodległej galaktyce

Teatr, Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać zaprasza na swoje kosmiczne show. Zakazany na Marsie, Jowiszu i Aldebaranie spektakl "Star Worst" zostanie pokazany... na Ziemi.

.
fot. materiały prasowe

Krążą słuchy, że pochodzą z Petersburga, ale oficjalnie tego nie potwierdzają. Mają niespełna dziesięć lat, a swoją "uliczną" karierę rozpoczęli od nietuzinkowych pokazów fireshow, do których włączyli muzykę rosyjskich bardów. "Są niejako obywatelami świata, gdzie wszelkie tytuły są występkiem, choć od razu widać, że to odmieńcy - lica uderzająco blade, ciała wychudzone, z wrośniętymi w macki przedmiotami" - zapowiadają występ Teatru Kotorogo organizatorzy tegorocznej Malty, w ramach której spektakl zostanie zaprezentowany. - Zajmujemy się tylko tym, co kochamy. I kochamy to, co robimy. Wszystko to ma sprowokować innych do tworzenia - deklarują artyści.

Obecnie w repertuarze Teatru, Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać (bo tak tłumaczy się nazwę Teatru Kotorogo) jest kilkanaście tytułów. Każdy ze spektakli - co jest efektem licznych talentów i zainteresowań członków grupy - jest inny. Realizowane są w technikach, które przypisuje się widowiskom ulicznym, ale znajdziemy w nich także m.in. elementy pantomimy, back-light story, klaunady, teatru lalek i musicalu. Wśród tytułów są np. "Białe tańce", "Kapelusz", "Kąpiel", a także spektakl "Cyrk odjechał", z którym artyści przyjechali do Poznania w 2015 roku. Ich najnowszą produkcję "Star Worst" obejrzymy w najbliższy poniedziałek w Republice Sztuki Tłusta Langusta.

"Star Worst" wydaje się być idealną propozycją dla tych, którzy tęsknią za dawną, bardziej kolorową i jarmarczną formułą festiwalu Malta. Z opinii tych, którzy już kiedyś show widzieli, wynika, że publiczność, pozostając pod wpływem uroku artystów, wychodzi ze spektaklu po prostu szczęśliwa.

Monika Nawrocka-Leśnik

  • "Star Worst" Teatru Kotorogo (w ramach Malta Festival Poznań 2017)
  • Republika Sztuki Tłusta Langusta
  • 19.06, g. 19
  • bilety wyprzedane