Kultura Poznań.pl

Rozmowy

Po prostu "Askarian"
 

Po prostu "Askarian"

O najnowszym projekcie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź opowiada jej twórczyni. Premiera "Askariana" czeka nas 26 czerwca na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

czytaj więcej
Apetyt na teatr
 

Apetyt na teatr

O najnowszym spektaklu Teatru Usta Usta Republika pt. "Uczta" opowiada reżyser Wojciech Wiński. Premiera w piątek, 14 czerwca na Scenie Roboczej. 

czytaj więcej
Pruski sposób myślenia o mieście
 

Pruski sposób myślenia o mieście

- Niemcy, którzy przyjeżdżali do Poznania, stykali się z obcym, dziwnym dla nich żywiołem polskim i żydowskim, który ich drażnił. Poznań nie był dla nich atrakcyjnym miejscem - mówi prof. Przemysław Matusik z Instytutu Historii UAM.

W 2012 roku Wydawnictwo Miejskie Posnania opublikowało w języku polskim książkę Moritza Jaffego "Poznań pod panowaniem pruskim". Jej pierwsze wydanie ukazało się w 1909 roku. Zdaniem historyków, do dziś trudno się bez tej książki obejść każdemu, kogo interesuje problematyka dziejów Poznania w XIX wieku. Redakcją naukową publikacji oraz przygotowaniem tłumaczenia z języka niemieckiego do druku zajął się prof. Przemysław Matusik.

czytaj więcej
56 lat w klasztorze
 

56 lat w klasztorze

W trwającym właśnie roku jubileuszowym Polskiego Teatru Tańca przypominamy sylwetki znakomitych artystów z nim związanych. Tym razem o PTT opowiada Mariola Hendrykowska.

czytaj więcej
1 20 Strona 21 22 26
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.