Kultura Poznań.pl

Opinie

opublikowano:

SPRING BREAK. O co chodzi w tym festiwalu? [SONDA]

Enea Spring Break 2017 wystartował! Kto i dlaczego pojawił się na tegorocznym festiwalu? Czego poszukuje, a co już odnalazł? Zapytaliśmy publiczność. 

.
Czwartkowy koncert Wacława Zimpla w CK Zamek, fot. Tomasz Nowak

Julia, 23 lata, studentka

To moja druga edycja. Bardzo chciałabym zobaczyć dziś koncert Better Person, a w następnych dniach Fisz Emade Tworzywo czy Bownik, którego odkryłam przy przesłuchiwaniu wykonawców przed Spring Breakiem. Czekam też na koncert Łony. Wielu artystów jest mi nieznanych, ale to w niczym nie przeszkadza - na takim festiwalu często można odkryć coś wspaniałego.

Sandra, 22 lata, pracuje w Polska Press

Bardzo podobał mi się L.A.S. Z tego względu, że to muzyka elektroniczna, a głos wokalisty rockowy, co komponowało się idealnie. Czekam bardzo na występy Swiernalisa, który gra w piątek, a także na Bitaminę, Ralpha Kaminskiego i Organka - chociaż byłam już na wielu jego koncertach. Klimat Spring Breaka zachęca mnie do pójścia na plac Wolności i słuchania w kilkutysięcznym tłumie.

Michał, 40 lat, handlowiec

Z dzisiejszych występów największe wrażenie zrobił na mnie zdecydowanie Wacław Zimpel. Fajny koncert dał Jacek Lachowicz czyli L.A.S. Najbardziej z całego festiwalu chciałem zobaczyć właśnie Wacława Zimpla, ale w piątek chętnie pójdę też na Fisza. Na Domowe Melodie pewnie się nie dostanę, będzie pełna sala. W sobotę wybieram się na koncerty Organka i Julii Pietruchy, której nie miałem okazji posłuchać wcześniej. Czytam też opisy w rozpisce i staram się zobaczyć coś nieznanego.

Asia, 23 lata, studentka

Bardzo podobał mi się występ Better Person ze względu na to, że czerpał inspiracje z niemieckiej elektroniki. Wytworzył specyficzną atmosferę, która dobrze komponowała się z jego muzyką. Podobało mi się to, że przeplatał piosenki z opowiadaniem anegdot z życia, to zawsze buduje więź z publicznością. Jeżeli chodzi o cały program, to większość zespołów jest dla mnie zagadką - jestem nastawiona na poszukiwania.

Aleksandra, 22 lata, studentka

Dzisiaj najbardziej podobały mi się koncerty L.A.S. i Sonbird. L.A.S. był genialny, to człowiek, który ma rockowy głos i łączy go z muzyką elektroniczną. Sonbird ma super teksty, to typowo rockowy zespół. Czekam na występ Limboskiego, Bitaminy i Ralpha Kaminskiego.

Paulina, 25 lat, fotograf

Jak dotąd najbardziej podobał mi się zespół Hańba! i koncert Better Person, który stacjonuje w Berlinie. Było to genialne, mistyczne przeżycie. W następnych dniach chcę zobaczyć występy Swiernalisa, Slow Moon, a z rzeczy bardziej klasycznych - na pewno Fisz Emade Tworzywo. To mój pierwszy Spring Break i na pewno nie ostatni.

Marta, 24 lata, studiuje i pracuje

Jeszcze nie zdążyłam dotrzeć na żaden koncert. To mój trzeci Spring Break i nie czekam na żaden konkretny występ. Bardzo lubię atmosferę festiwalu, bardzo cieszę się, że coś takiego dzieje się w moim mieście, w Poznaniu.

Kaja, 23 lata, studentka

Dla mnie to trzecia edycja. Nie czekam na nic konkretnego. O to chodzi w tym festiwalu, żeby poznawać nowe zespoły. Przeczytałam cały program i zrobiłam spis artystów, których chciałabym zobaczyć. Liczę na to, że wyjdę stąd znając nawet piętnaście nowych zespołów!

not. Jola Kikiewicz

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.