Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Posłuchaj!

Program czwartej edycji Festiwalu Słuchowisk to propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Festiwal startuje w najbliższą środę, 6 listopada.

.
fot. materiały organizatorów

Ważnym elementem jest konferencja naukowa poświęcona słuchowiskom radiowym, sound art, a także zjawiskom pokrewnym, która odbędzie się w Collegium Maius. - Festiwal zaczynamy od refleksji nad słuchowiskami podczas konferencji i premier zaproszonych słuchowisk. Od 6 listopada codziennie będzie można posłuchać nowych produkcji, mamy też specjalną propozycję dla miłośników gier komputerowych - zapowiadają twórcy festiwalu.

Twórcy festiwalu przenoszą dźwiękowe produkcje teatralne z eteru do przestrzeni miejskiej, nadając tym samym nowy kontekst utworom dźwiękowym, które do tej pory głównie kojarzyły się z medium radia. - Zapraszamy w jesienne wieczory w przytulne miejsca, w których będzie można zatopić się w opowiadanych historiach - dodają twórcy programu.

W środę, 6.11 zapraszają na przegląd słuchowisk zrealizowanych przez Tomasza Platę, Wojtka Bąkowskiego i Jana Hussakowskiego na podstawie literackiego debiutu Łukasza Zawady (Sala Teatralna Collegium Maius, g. 20). Będzie także okazja spotkać na żywo Bruna Jasieńskiego w słuchowisku Patryka Lichoty "Nuż w słuhu", z udziałem poznańskiego aktora Pawła Siwiaka (Republika Sztuki Tłusta Langusta, czwartek, g. 20). W piątek młodzież i dorośli będą mogli wysłuchać "Xwin0" Kuby Kaprala z muzyką Huberta Wińczyka (Teatr Nowy, g. 16)

Kolejne dni to m.in. premiera "Itinerariusza" Anny Szamotuły - zapisu pewnej podróży w formie instalacji dźwiękowej, do której muzykę przygotował elektroniczny duet MIKROBI.T (sobota, g. 20, na terenie Modeny). W niedzielne popołudnie z kolei (o g. 18 w kinie Muza) uczestnicy festiwalu spotkają się z wyjątkową osobowością, gwiazdą scen międzywojnia, Iną Benitą. Historię tej niesamowitej postaci spisała Maria Marcinkiewicz - Górna w "Innym filmie", a muzykę napisał Jakub Bondek. O pozostałych wydarzeniach festiwalu - więcej tutaj

as, sk

  • 4. Festiwal Słuchowisk
  • 6-10.11